Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

ETÜ’de Öğretmenler Günü Kutlandı

Erzurum Teknik Üniversitesi’nde (ETÜ) 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama programı gerçekleştirildi.

ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi öncülüğünde Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ceren Sultan Elmalı, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Soysal, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit İncekara, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Doç. Dr. Deniz Bedir, öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu vurgulayarak: “24 Kasım, Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde “Başöğretmen” sıfatı alması vesilesiyle, 1981 yılından beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Bir öğretmenin en önemli özelliği, sevgi dolu yüreği ve adanmışlık ruhudur. Saygıdeğer meslektaşlarım, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz öğretmenler için söylediği “Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!” sözü bize ışık tutmaktadır. Unutmayalım ki Mevlana’yı, Yunus Emre’yi, Hacı Bektaş-ı Veli’yi, Ahmet Yesevi’yi, Mimar Sinan’ı Alpaslan’ı, Fatih’i ve Yavuz’u yetiştiren, öğretmenlerdir. Bu duygularla, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

Bedir’in ardından konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elmalı ise öğretmenlerin toplumun şekillenmesinde kilit rol oynadığını belirterek, tüm akademisyenlerin ve öğretmen adayı öğrencilerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Konuşmaların ardından müzik dinletisiyle devam etkinlik, öğrencilerin akademisyenlere gül vermesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörlüğü 24.11.2023