Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

ETÜ’de Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Anlamlı Etkinlik

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel gereksinimli çocuklar için etkinlik düzenledi.

Spor Bilimleri Fakültesi öncülüğünde engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Soysal, akademisyenler, öğrenciler ve özel gereksinimli çocuklar katıldı.

ETÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte üniversite öğrencileri, 23 Nisan İlköğretim Okulu ve Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören özel gereksinimli çocuklarla müzikler eşliğinde dans edip, çeşitli spor dallarında antrenman yaptı ve birlikte keyifli vakit geçirdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve özel gereksinimli bireylerin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması bakımından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Rektör Çakmak: “Özel gereksinimli bireylerin toplum içerisindeki varlıklarını kabullenmek ve onlar için hayatı kolaylaştırmak hepimizin vazifesidir. Engelsiz üniversite olma vizyonumuz doğrultusunda kampüs yerleşkemizdeki tüm binalarımızı ve sosyal alanlarımızı bu farkındalıkla inşa ediyor ve gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Bunun yanı sıra Spor Bilimleri Fakültemiz öncülüğünde geleneksel olarak düzenlediğimiz bu etkinlikle özel gereksinimli çocuklarımızla bir araya geliyor ve birlikte vakit geçiriyoruz. Böylesine anlamlı ve özel bir etkinliğe ön ayak olduğu için hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörlüğü 30.11.2023    


ETÜ Asistan Snow