Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

ETÜ’lü Öğrencilerin Projelerine TÜBİTAK’tan Destek

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların sonuçları açıklandı.

Türkiye genelinde 181 devlet ve vakıf üniversitesinin başvurduğu “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı”nda Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) lisans düzeyinde sunmuş olduğu 20 projeden 18’ine destek almaya hak kazanarak büyük bir başarı gösterdi.

ETÜ’lü öğrenciler tarafından elde edilen başarıya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Bülent Çakmak, proje kültürünün önemine vurgu yaparak: “3’ü Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden 15’i ise Fen Fakültemizden olmak üzere öğrencilerimizin sunduğu 18 proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Teknoloji Transfer Ofisimizin vermiş olduğu eğitimler ve öğrencilerimize aşılamaya çalıştığı proje kültürü sonuçlarını vermeye başladı. Önümüzdeki dönemlerde de bu başarı oranını koruyarak kabul edilen proje sayısını artıracak ve ülkemize bilimsel anlamda katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle destek almaya hak kazanan öğrencilerimizi ve onlara her daim yol gösteren danışman hocalarımızı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. 

Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörlüğü 20.05.2022

    SORUN ve GÖRÜŞ BİLDİR