Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

ETÜ Klasik Türk Müziği Korosu Kulakların Pasını Sildi

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından kurulan Klasik Türk Müziği Korusu dinleyiciyle buluştu.

Şef Ahmet Erdoğan yönetimindeki müzik dinletisine ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ceren Sultan Elmalı akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

ETÜ öğrencilerinden ve personellerinden oluşan Klasik Türk Müziği Korusu program boyunca birbirinden güzel parçaları seslendirerek dinleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.

Programın ardından açıklamada bulunan SKS Şube Müdürü Firdevs Nazan Soysal, koronun ETÜ’nün kendi imkanlarıyla ve gönüllülerle kurulduğunu belirterek: “Koromuz başkanlığımızın desteğiyle Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Teoman Önder tarafından geçtiğimiz dönemde kuruldu. Koro çalışmaları, üniversitemizin tüm personeline ve elbette tüm öğrencilerimize açık. Bu süreçte çalışmalara Erzurum’un ustalaşmış ve ustalaşmakta olan genç saz sanatkarları da eşlik ediyor. Şehrimizin kültür hayatına katkı sunmak amacıyla çıktığımız bu yolda özellikle gençlerimize Klasik Türk Müziğini tanıtmayı hedefliyoruz”

Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörlüğü 23.05.2024   


ETÜ Asistan Snow