Hızlı Erişim

Ders Kaydı

Hesap Yönetimi Genel

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü

Program Tanımı

Bölümün amacı öğrencilere İngiliz edebiyatı ve kültürü konularında disiplinlerarası akademik çalışma ve araştırma yapmaları ve sonuçları ulusal ve uluslararası mesleki ve sosyal ortamlarda uygulamaları ve paylaşmaları için bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandırmaktır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans Programı mezunlarımız, eğitim sertifikası aldıklarında, pek çok devlet okulunda/özel okulda, devlet üniversitesinde/özel üniversitede İngilizce öğretmeni veya okutman olabilirler. Mezunlarımız, çevirmenlik, yazarlık veya editörlük gibi mesleklerin yanısıra, turizm sektörü, bakanlıklar, bankalar, devlet ve özel medya kuruluşları gibi kültür ve edebiyat bilgisi gerektiren sektörlerde de çalışabilirler. Ortaöğretim kurumları ve akademik kurumlardaki mesleklere ek olarak, çeşitli kamu ve özel kuruluşlar ile Bakanlıkların dış ilişkiler ve Avrupa Birliği ile ilgili bölümlerinde görev yapabilmektedirler.

SORUN ve GÖRÜŞ BİLDİR