Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Üniversitemiz Öncülüğünde 14 Kasım Diyabet Günü Kutlandı

Üniversitemiz öğretim üyeleri önderliğinde ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü işbirliğiyle 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği, Erzurum Teknik Üniversitesi meydanında düzenlendi. Bu etkinlik kapsamında  şeker ve tansiyon ölçümü yapılarak, diyabet hastalığıyla ilgili bilgi verildi.

Dünya Diyabet Günü etkinliğine Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK , Rektör Yarımcımız Prof. Dr. Murat KÜÇÜKUĞURLU, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Tuba YETİM, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Elanur YILMAZ KARABULUTLU, Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel BEDİR, Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah DUMAN ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Hasta Olmadan Önlem Alınmalı

Rektörümüz Prof. Dr Bülent ÇAKMAK, diyabet hastalığının gizli bir hastalık olduğuna işaret ederek, yapılan çalışmanın bu hastalıkla ilgili farkındalık oluşturulması açısından yararlı olduğunu belirtti.

Diyabetin, ayrıca beslenmeyle doğrudan ilgili bir konu olduğuna işaret eden Prof. Dr ÇAKMAK, "Önemli olan hastalık olmadan önlem almak. Hasta olduktan sonra zor oluyor. Öğretim elamanlarımızı, öğrencilerimizi ve personelimizi buraya davet ediyorum. Ayaklarına kadar gelen bu uygulamadan yararlanmalarını tavsiye ediyorum." dedi.

 Rektörümüz, bu başarılı etkinlikte emeği geçen başta İl sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir’e, akademik ve idari personele teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.