Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Rektör Bülent Çakmak'ın "Anneler Günü" Mesajı

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Anneler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Bülent Çakmak mesajında şu ifadelere yer verdi. 

Toplumun en küçük yapılarından ailenin en önemli üyesi muhakkak ki yaptığı fedâkarlıklarla annelerdir. İnancımız, aile yaşantısının birleştirici ve bütünleştirici unsuru olan “annelik” kavramını şefkat, merhamet ve fedâkârlık kavramlarının birer yansıması olarak görmektedir.

Tek amacı çocuklarını ahlâkî değerlere uygun bir şekilde yetiştirmek, topluma ve millete faydalı bireyler kazandırmak olan annelerimizin üzerimizde ödenemeyecek hakları vardır. Annelerimiz birer sabır ve özveri timsali olarak geleceğin inşâsında mühim görevler üstlenmektedir. Anne sevgisi bir çocuğun yaşayabileceği en önemli duyguların başındadır. Bu nedenle anne sevgisinden yoksun yetişen çocukların topluma uyum sağlamada zorluk yaşadıkları malumdur. Hz. Peygamber’in bir hadîs-i şerîfte “Cennet annelerin ayaklarının altındadır.” buyurması, dinimizin de annelerimize ne kadar değer verdiğini açık bir şekilde göstermektedir.

Bu nedenle biz de annelerimize gerekli saygı ve sevgiyi göstermek, üzerimize düşeni layıkıyla yerine getirmekle mükellefiz. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Annelerin Anneler Günü’nü kutlar, aileleriyle beraber sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını dilerim.