Tercih Rehberi E-Posta EBYS ÖBS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

PAX Değişim Programı Başvuruları Başladı

Tayvan Ulusal Chung Hsing Üniversitesi Akademik Değişim Programı (PAX) üniversitenin işbirliği içerisinde olduğu kurumlar arasındaki uluslararası akademik ve kültürel bir değişim programdır. Programa Fen Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ nin ilgili bölümlerinde (lütfen detay için ilgili web sayfasını inceleyiniz) okuyan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilirler. Başvuruda bulunacak öğrencilerin en az bir yıllık eğitimini başarı ile tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Kalış süresi en az 1 dönem (Şubat 2019-Haziran 2019) veya en fazla 1 yıl (Eylül 2019 – Haziran 2020) olacaktır. Her öğrenciye Tayvan’daki kalış süresi boyunca bir danışman verilecektir.

Yol ve yurt masrafları öğrencinin kendisine, diğer masraflar (okul ücreti, Çince kurs ücreti ) ise Tayvan Ulusal Chung Hsing Üniversitesi’ne aittir. Öğrenciler alanlarıyla ilgili dersleri İngilizce alabilecek ve ayrıca Çince kursuna katılabileceklerdir.

Akademik çalışmaların yanında aynı zamanda kültürel bir program olan PAX Programına başvurmak için ilk etapta Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. İsmail Bezirganoğlu’ na ön başvuru için gerekli olan evraklar:

1.Fotoğraflı başvuru dilekçesi

2.Nüfus cüzdanı fotokopisi

3.Öğrenci belgesi

4.Onaylı transkript

5.Varsa dil belgesi

Başvuran adaylar Dış İlişkiler Ofisinde yapılacak İngilizce Mülakattan sonra agnoları da göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınacaklardır. Bu değerlendirmeye göre öğrenciler sıralanacaktır.

Başvurular 02/10/2019 ve 10/10/2019 tarihleri arasındadır. Bu tarihten sonraki başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Yabancı Dil Mülakatı:

Tarih: 11 Ekim 2019 Cuma

Saat:  10.00-12.00

Yer: Merkezi Derslikler Binası Kat 2 Yüksek Lisans  Sınıfı

PAX bilgi için  http://www.oia.nchu.edu.tw/index_en.php

Ayrıntılı bilgi:

http://www.oia.nchu.edu.tw/english/03_exchange/01_exchange.php?MID=6&SID=21http://www.oia.nchu.edu.tw/english/05_area/01_rules.php?DID=3

Başvurular şahsen yapılmalı ve iletişim bilgileri (kullanılan cep telefonu ve e-posta adresi) dilekçede yer almalıdır.

Başvurular için ilgili Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü:

Dr İsmail Bezirganoglu/Erzurum Teknik Üniversitesi Merkezi Derslikler Binası Kat 2: 44

Tel: 0442 666 2150

e-mail: ismail.bezirganoglu@erzurum.edu.tr