FA RU | AR | EN | Tercih Rehberi | E-Posta EBYS ÖBS Akademik Takvim

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı

Psikolojik Danışma Birimi

Erzurum Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma Birimi olarak; öğrencilerimizin bireysel, sosyal, eğitimsel ve mesleki yönden gelişmelerini desteklemeyi ve bu doğrultuda karşılarına çıkabilecek çeşitli problemlerde psikolojik destek sağlamayı; öğrencilerimizin ruhsal sağlığını korumayı, daha güçlü, daha mutlu ve daha pozitif düşünebilen bireyler olmalarına katkıda bulunmayı, sosyal yönlerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktayız.

Uzun süredir uyum sorunu, mutsuzluk, sınav kaygısı, stres, depresyon, öfke problemleri, ilişkilerde sorun, uyku problemleri, özgüven eksikliği vb. gibi sorunlar yaşayan öğrencilerimiz birimimize başvurup uzmanımız tarafından psikolojik destek alabilirler. 

Psikolojik Danışma Birimi yalnızca Erzurum Teknik Üniversitesi öğrencilerine hizmet vermektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrencilerimizin Edebiyat Fakültesi / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi binalarında yer alan "Psikolojik Danışma Birimi"nden ya da hatice.hiz@erzurum.edu.tr adresi üzerinden randevu almaları gerekmektedir. Görüşmeler bu iş için ayrılmış ve düzenlenmiş bir odada 3.kişi olmaksızın tamamen gizlilik, koşulsuz kabul ve güvenilirlik çerçevesinde yapılacaktır.