Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü

Hakkımızda

Her türlü teknolojik gelişmenin uygulama alanı bulduğu havacılık alanında, gün geçtikçe performansları ve güvenirlikleri çok daha yüksek hava ve uzay araçları tasarlanmaktadır. Bu yeni nesil araçların elektronik ve bilgisayar teknolojisindeki ilerlemelerin yanı sıra yapısal elemanlarının, gövdesinin ve motor gruplarının dizayn, bakım ve onarımı, havacılığın tüm alanlarında görülen teknolojik gelişmeye bağlı olarak, çok daha karmaşık hale gelmiştir. Günümüzde Türkiye'de sivil havacılık sektöründe tasarım ve imalat konusundaki faaliyetler önem kazanmıştır. Gerek tasarım gerekse imalat aşamalarında görev alacak kişiler çok iyi bir eğitimden geçmelidir.

Havacılık ve Uzay, ülkemizde ve dünyada en hızlı gelişen teknoloji alanlarından birisidir. Bu hızlı gelişen teknoloji yarışında, “Uçak Mühendisliği” kadar “Uzay Mühendisliğine” de önem vererek, her iki bilim dalının da birlikte geliştirilmesi gayreti içindeyiz. Hedefimiz, öğrenim süresi boyunca derslerde edindiği bilgileri okul kulüpleri, yaz stajları ve ulusal/uluslararası yarışmalarla pratiğe döken, mezuniyet sonrası ülkemizin önde gelen havacılık, uzay ve savunma sanayi şirketlerinin ihtiyaç duyduğu genç mühendisler yetiştirmektir.

SORUN ve GÖRÜŞ BİLDİR