Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Üniversitemiz İle Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında sağlık tesislerinin ortak kullanımı ve kurumlar arası iş birliği yapılması yönünde bir protokol imzalandı.

  İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr Bülent ÇAKMAK, İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elanur KARABULUTLU, İktisadi ve  İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr Şükrü YAPRAKLI katıldı.

  İmzalanan protokolün amacına değinen Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, yapılan protokolün hedefinin ; tıp ve sağlık eğitimi dinamiklerine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 Sağlık tesisleri ile üniversitenin ilgili birimlerinin görev ve hizmetlerini etkin ve verimli yürütülmesine olanak sağlayacağını aktaran Rektörümüz Prof. Dr. ÇAKMAK, ortak gaye  doğrultusunda sağlık hizmetlerinin başarılı bir şekilde sunulması, halk sağlığının geliştirilmesi ve kurumların diğer faaliyet alanlarında birlikte hareket etmesi için böyle bir adımın atılması gerektiğinin önemine değindi. Hedeflenen iş birliğinin tecrübe paylaşımına olanak tanıyacağını ve eğitim uygulamalarında kolaylıklar sağlayacağını dile getirdi.