Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, “Benim Tercihim Çevrimiçi Üniversite Tanıtım Günleri” Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, “Benim Tercihim Çevrimiçi Üniversite Tanıtım Günleri” üniversite tanıtım programına katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği program, Youtube üzerinden canlı olarak sunuldu. Moderatörlüğünü Millî Eğitim Uzmanı Bekir KUL’un yaptığı programda, üniversite adayı öğrencilerin merak ettiği sorular rektörümüz Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK’a yöneltildi.

Üniversite adaylarının izleyici olarak katıldığı programda Rektörümüz ÇAKMAK, üniversitemiz ile ilgili merak edilen konulara cevap verdi. Fakülte, enstitü, yüksekokul, barınma ve üniversite çevresindeki imkanlar gibi hususlarda açıklama yapan Rektörümüz ÇAKMAK, sonrasında üniversitemizin ön plana çıkan dijital eğitim alt yapısına değindi. “Bizim oldukça iddialı olduğumuz alanlardan bir tanesi dijital eğitim teknolojileri” ifadesini kaydeden Rektörümüz ÇAKMAK, 2019 senesinde oluşturulan dijital alt yapı ile bugün üniversitemizde lisans ve lisansüstü tüm derslerin online sağlanabildiğini belirtti.

Özellikle pandemi sürecinde üniversitemizin dijital alt yapısı ile kriz sürecini iyi bir şekilde yönetebilmiş olmasına ve şimdi yaz okulunu da online sağlayabilmesine vurgu yapan Rektörümüz ÇAKMAK, üniversite adaylarının bu durumu göz önünde bulundurmalarını ve dijital alt yapısı güçlü olan üniversiteleri daha çok tercih etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Rektörümüz ÇAKMAK, üniversitemize ait sosyal ve kültürel faaliyetler, kütüphane imkanları, teknolojik imkanlar, staj imkanları ve uluslararası projeler gibi birçok konuya daha değinmesinin ardından, YKS’ye girecek adaylara başarılar dileyerek, ETÜ’yü tercih edecek öğrencilerin, seçimlerinden mutlu kalacaklarını ifade etti.