Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Rektör Bülent Çakmak, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri’yi Ziyaret Etti

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri’yi proje sunumu için ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Bülent Çakmak’a ETÜ Kristal Koordinatörü Doç. Dr. Kağan Koray Ayten ve ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü Doç. Dr. Ahmet Dumlu eşlik etti. 

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her sene açılan CMDP (Cazibe Merkezleri Destekleme Programı) proje çağrısına başvuran ETÜ Kristal Koordinatörlüğü, “ETÜPEM” (Eğitim, Tasarım, Üretim Prototipleme Merkezi) isimli projesini CMDP kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sundu. ETÜPEM Projesi ile hedeflenen; tasarım, prototipleme ve üretim anlamında model bir fabrika görevi üstlenecek, Ar-Ge ve yenilik kültürünün geliştirilebilmesi için ortak kullanım alanları oluşturacak ve mesleki eğitimin geliştirilmesine katkı sağlayacak bir merkezin kurulmasıdır. 

CMDP kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulan projenin içeriği hakkında genel bilgilendirme amaçlı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri’ye proje sunumu gerçekleştirildi.