Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ali Fatih YETİM, Patent Alan Çalışmayı TRT Erzurum Radyosunda Anlattı

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Fatih YETİM’in danışmanlığında yürütülen ve lisansüstü öğrencisi olan üniversitemizin araştırma merkezi YÜTAM’da öğretim elemanı Öğr. Gör. Kerem TURALIOĞLU tarafından tamamlanan yüksek lisans tezi ile ortaya konulan “Seçici Lazer Ergitme Yöntemi Kullanılarak Kendinden Yağlayıcı Yüzey Tasarımı” isimli çalışma ile buluş sahibi oldukları tasarım, Eklemeli İmalat (B33Y 10/00) ve Metalik Toz ile Makine Elemanı Üretimi (B22F 3/00) alanlarında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından patent almaya layık görülmüş ve bu çalışmanın patentlenmesine karar verilmiştir. Buluş sahibi hocalarımızı almış oldukları patentten dolayı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Dekanımız Prof. Dr. Ali Fatih YETİM patent alan çalışmayı, 15 Ağustos saat 11:30'da konuk olduğu TRT Erzurum Radyosunda anlatmış ve çalışmaya dair detaylı bilgiler sunmuştur.   SORUN ve GÖRÜŞ BİLDİR