Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

Ek Yerleştirme İle Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler

-Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 25 Eylül – 28 Eylül 2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden  (www.turkiye.gov.tr) e-kayıt yapabilirler.

-E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir. 

-E-kayıt yaptıktan sonra e-devlet sistemi tarafından kaydınızın tamamlandığı bilgisi veriliyor ise kaydınız tamamlanmıştır. Ayrıca 'kaydım tamamlandı mı?' diye bir endişe duymayınız.

-Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2022 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

-Herhagi bir sebepten dolayı e-devlet üzerinden kayıtlarını yapamayan veya şahsen müracaat ederek kayıtlarını yaptırmak isteyen adaylar da, lise diplomasının aslı ile birlikte 26 Eylül – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapabilirler.

-Kaydı yapılan öğrenciler Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (ubys.erzurum.edu.tr) kullanıcı adı ve şifreye T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler. Ders kayıtları, sınav  notu görüntüleme, belge talebi gibi işlemler bu sistem üzerinden yapılacaktır.

-Kaydı yapılan öğrencilere Üniversitemiz tarafından @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturulacaktır. E-postanızı, ubys>Profil Bilgileri>Hesap Ayarları menüsünden öğrenebilirsiniz.

-Daha önce başka bir Yükseköğretim kurumunda öğrenim gören öğrencilerin muafiyet başvuruları, 7 Ekim 2022 tarihine kadar ders içerikleri ve transkript ile birlikte ilgili Fakültenin bölüm sekreterliklerine yapılacaktır.

Ders Kayıtları

Ders kayıtları 26 Eylül – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ubys.erzurum.edu.tr) üzerinden yapılacaktır.

Ders kayıtlarıyla ilgili yardım dosyasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Ders Kaydı Yardım Kılavuzu

- Ders onayı danışmanlar tarafından 26 Eylül – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

- Danışman isimlerini ders kayıt ekranından veya ubys > öğrenci bilgi ekranı > diğer > danışman bilgileri, adımlarını takip ederek öğrenebilirsiniz. (Danışman ekleme işlemi yapılmamışsa ilgili Fakülte bölüm sekreterliği ile iletişime geçiniz)

-İkinci öğretim öğrencileri öğrenim ücretini ödedikten sonra ders kaydı yapabileceklerdir.

İletişim:

Tel: 444 5 388 (Dahili: 2296 - 2297 - 2062 - 2125 - 2024)

E-posta: ogrenci@erzurum.edu.tr

Öğrenim Ücretleri: (sadece ikinci öğretim öğrencileri ödeme yapacaktır.)

-İkinci öğretim öğrencilerinin, T.C. kimlik numarasıyla HALKBANK şubelerinden ve Halkbank ATM'lerinden, 25 Eylül – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında ders kaydı yapabilmek için öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

-Şehit ve gazi yakınları ile engelli olan öğrencilerin belgelerle birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri halinde, bu öğrenciler için mevzuatta geçerli olan indirimler uygulanacaktır.

Öğrenim Ücreti

Edebiyat Fakültesi (İkinci Öğretim): 835,00 TL

Eğitim-Öğretim (Ders) Başlangıcı: 26 Eylül 2022

Akademik Takvim