Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü
;

Sevgili Öğrenciler,

Bir toplumun düşünce yapısının sağlam temellere dayanması ancak sağlam ve gerçekçi bir tarih bilinciyle; toplumu asli değerlerinden uzaklaştırmaya çalışan ideolojiler karşısında kendi düşüncelerini etkin hale getirebilmenin ancak kendi kültür tarihimizle yoğrulmuş felsefi ve eleştirel bir düşünceyle; Türk dilinin ve edebiyatının da en az diğer dünya dilleri ve edebiyatları kadar üstün ve zengin olduğunun bilinci ancak kendi dil ve edebiyatı konusunda özenli ve tavizsiz bir duruşla; kendisi, çevresi, kültürü ve tarihi ile barışık bir neslin yetişmesi ise ancak sağlıklı bir ruhsal yapıyla mümkündür.

Belirlemeye çalıştığımız bu vizyon ve misyonu kazanmanın yolu sorgulayan, araştıran, üreten bir bireyden ve onu besleyen bir kültürden geçer. Bu doğrultuda fakültemizdeki programlar; kültür ve medeniyetimizin ilerlemesini, bölgemizin ve ülkemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çağımızın gerçekleri göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir.

Değerli Gençler,

Sosyal Bilimler alanında üniversite eğitiminin omurgasını oluşturan temel bilimlerden Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji bölümlerinden oluşan Edebiyat Fakültesi, 2010 yılında kurulan üniversitemizin ilk fakültelerinden biridir.

ETÜ Edebiyat Fakültesi'nin hedefi; uluslararası ölçülerde çağdaş eğitim ve öğretim yöntemlerini uygulayarak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmede azim ve inançla çalışmaktır. Bu yolda amacımız evrensel, akademik ve etik değerlerden ödün vermeyen bir yönetim anlayışı ile yüksek düzeyde kaliteli eğitim vermek, nitelikli bilimsel araştırma ve yayın yapmak, kültürümüzü ve değerlerimizi özümsemiş öğrenciler yetiştirmek ve öğrenciler tarafından öncelikle tercih edilen bir fakülte olmaktır.

Ülkemizin geleceğini ve yarınlarımızı birlikte şekillendireceğimiz bu süreçte, sizlere başarılar diliyor; sizleri emanet edeceğimiz akademik ve idari personellerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Murat KACIROĞLU

Edebiyat Fakültesi Dekanı