FA RU | AR | EN | Tercih Rehberi | E-Posta EBYS ÖBS Akademik Takvim

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü
;

Sağlık açısından bakıldığında spor günümüz insanının serbest zamanlarında dikkate aldığı bir uğraş olmaktan çıkmıştır. Spor artık sağlıklı olabilmemiz için gün içinde planlayacağımız önemli bir uğraş olmuştur.

Spor Bilimleri Fakültesi olarak amacımız, beden eğitimi ve sporun temel eğitimini ve öğretimini verebilen, çocuk ve gençlere spor yapma alışkanlığını kazandırabilen, onları sürekli aktif tutabilen, topluma hizmeti görev kabul etmiş, çağdaş ve analitik düşünebilen, nitelikli Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri, organizmanın antrenmana cevaplarını ölçebilen, yorumlayabilen, gerekli programlamayı yapabilecek yeterlikte, branşıyla ilgili teknik ve taktik becerileri kazanmış antrenörler, sporun değişik kademelerinde yönetimini ve organizasyonunu yapabilecek spor yöneticileri yetiştirmektir.

Eğitim-Öğretim hayatına başlayacağı andan itibaren büyük bir görevin sorumluluğunu öğretim elemanları, personel ve öğrenciler olarak paylaşacağımız bilinciyle Erzurum Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan Spor Bilimleri Fakültesinin bölgemize ve ülkemize büyük başarılar getirmesi en büyük temennimizdir.

           Saygılarımla.

                                                                            Prof. Dr. Birol SOYSAL

                                                                                     Dekan Vekili