Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Hakkımızda

Endüstri mühendisliğinin temel amacı verimliliğin arttırılması, kaynakların etkin şekilde kullanılması, işletmelerin rekabet gücünün daha üst seviyeye taşınmasıdır.

Bölümümüzün temel çalışma alanları arasında kalite yönetimi, insan kaynakları, üretim planlama ve kontrol, tedarik zinciri yönetimi, lojistik yönetimi, veri analitiği, yapay zekâ ve bilgi sistemleri yönetimi bulunmaktadır.

Bu alanların yanı sıra disiplinler arası bir köprü olan endüstri mühendisliği bölümü teknolojinin iş süreçleri üzerindeki etkisi, hem imalat hem de hizmet sektörlerinde dijital dönüşümün sağlanması, Ar-Ge faaliyetlerinin planlanması, büyük veri uygulamaları ile sistem performanslarının arttırılması, bilgi teknolojilerinin sistemlere uygulanması gibi güncel konularda da çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bölümümüz lisans eğitim programı analitik düşünebilme ve problemleri belirleyip çözebilme yeteneği kazandırmayı amaçlamaktadır.

Eğitim dili %100 Türkçe olup lisans ders programı dahilinde öğrencilerin derslerde edindiği teorik bilgileri uygulayabilmesi için zorunlu iki staj eğitimini de tamamlamaları beklenir.

4 yıllık lisans programını başarı ile tamamlayan öğrencilere “Endüstri Mühendisi” ünvanı verilir.

Endüstri mühendisliği mezunları, üretim, bankacılık, perakende, bilişim, sağlık, enerji, gıda, otomotiv gibi çeşitli sektörlerde iş imkânı bulabilmektedir. Endüstri mühendisliği mezunları bu sektörlerde Üretim Planlama Mühendisi, İş Analisti, Proje Yöneticisi, Tedarik Zinciri Planlama Uzmanı, Lojistik Müdürü, Kalite Mühendisi, ERP Danışmanı, İnsan Kaynakları Müdürü/Sorumlusu, Risk Yönetimi Uzmanı, İş Geliştirme Uzmanı, Müfettiş, Veri Analisti gibi pozisyonlarda çalışmaktadırlar.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak olan Erzurum Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü bilim ve teknolojideki gelişmeleri takip eden, aldığı eğitim ile edindiği bilgi ve teknolojileri kullanma becerisine sahip, ülkemizin gelişmesine değer katacak endüstri mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

SORUN ve GÖRÜŞ BİLDİR