English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
ETKİNLİKLER

27.10.2016

ETÜ’DE MEVLANA RÜZGARI
Mesnevi Okyanusundan Bir Damla adlı söyleşide Öğr. Gör. Pouneh Abdullahı FARD Öğrencilere hem Mevlana’yı tanıtmak hem de onun öğretilerinin öğrencilerin gönüllerinde yer etmesi amacıyla Mesneviden çeşitli beyitler okuyarak yorumladı.

19.10.2016

ETÜ, CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Açılış Töreni’ne katıldık.

14.10.2016

ETÜ ÖĞRENCİ KULÜPLERİ ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARPAM) tarafından organize edilen “Öğrenci Kulüp Şenliği” sona erdi. Öğrenci Kulüp temsilcilerinin açtığı stantları ziyaret eden yeni öğrencilerimiz hem öğrenci kulüpleri hakkında bilgi aldılar; hem de kendi ilgi alanlarına uygun gördükleri kulüplere kayıt yaptırdılar.

12.10.2016

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. YAYLALI KOSGEB GENEL KURULU VE İCRA KOMİTESİ ÜYESİ SEÇİLDİ
YÖK Yürütme Kurulu’nun 17.08.2016 tarihli toplantısında, Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın, 3624 Sayılı KOSGEB Kuruluş Kanunu’nun 6 ve 8. maddeleri uyarınca KOSGEB Genel Kurulu ve İcra Komitesi’nde YÖK Başkanlığı’nı temsilen seçilmesi uygun bulunmuştur.

26.9.2016

ETÜ REKTÖR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE PROF. DR. SONGÜL DUMAN ATANDI
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bülent Çakmak, görev süresinin dolması sebebi ile görevini Prof. Dr. Songül Duman’a devretti.

19.9.2016

ETÜ'DE BAYRAMLAŞMA
Erzurum Teknik Üniversitesi yönetimi ile akademik ve idari personeli bir araya getiren bayramlaşma töreni Yeni Rektörlük Hizmet Binamızda yapıldı.

1.9.2016

TÜMGENERAL ÖZOĞLU’NDAN REKTÖRÜMÜZE İADEİ ZİYARET
9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı’ya iadei ziyarette bulundu.

24.8.2016

ÖĞRENCİ YAŞAM MERKEZİ’NİN İLK ETABI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
Erzurum Teknik Üniversitesi olarak bir büyük yatırım hamlesinin daha ilk adımını attık. Öğrenci Yaşam Merkezi’nin birinci etabı olan Merkez Yemekhane binasının temeli bugün, 24 Ağustos 2016 tarihinde atıldı.

19.8.2016

HİKMET KOÇAK’TAN REKTÖRÜMÜZE VEDA ZİYARETİ
Atatürk Üniversitesi 15. Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı’ya veda ziyaretinde bulundu.

10.8.2016

ERZURUM VALİMİZDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET
Erzurum Valimiz Sayın Seyfettin AZİZOĞLU yapımı tamamlanan ve hizmete açılan rektörlük binamızda Rektörümüz Prof. Dr. YAYLALI’yı ziyaret etti.

REKTÖRÜN MESAJI

ETÜ, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Erzurum’da kurulan devlet üniversitesidir. Ülkemizde halihazırda 200 üniversite var olup bunlardan DEVAM

ETÜ TANITIM

Lisans ve Yüksek Lisans Değişim Programları Öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerika’daki eğitim kurumlarıyla yapılacak Erasmus gibi DEVAM

İŞBİRLİĞİ ve PROTOKOLLER

ETÜ ile İTÜ, YTÜ ve ODTÜ Arasında Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Öğretim Elemanlarının ve Öğrencilerin İşbirliğini Teşvik Etmek, Mevcut İmkanların Ortak DEVAM