Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS ÖBS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

İlk, Orta ve Lise öğrenimi İstanbul’da tamamladı. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı.

2004 yılında Yardımcı Doçent, 2009 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör unvanını aldı. Atatürk Üniversitesinde Enerji Anabilim Dalı Başkanlığı ve Mühendislik Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2010-2014 yılları arasında TMMOB Makine Mühendisleri Odası Genel Merkez delegeliği ve MMO Erzurum İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanlığını yürüttü. Erzurum Teknik Üniversitesinde 2012-2015 yıllarında Genel Sekreterlik, 2015-2018 yıllarında Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekan vekilliği görevlerini de yürütmektedir.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde 2014 yılında kurulan Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Çalışma Grubu TRA1 Bölge Koordinatörlüğü ve KÜSİ ÇG başkanlığı görevinin yanında TÜBİTAK Mühendislik Araştırma Grubu (MAG) Danışma kurulu üyesi de olan Prof. Dr. Şahin, ısı transferinin iyileştirilmesi, nanoakışkanlar, mikrokanallarda ısı ve akış konularında çalışmaktadır. Prof. Dr. Şahin’in ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış ve bilimsel toplantılarda sunulmuş 70’in üzerinde makalesi 500’ün üzerinde atıf almıştır. Çalışma alanıyla ilgili çeşitli TÜBİTAK ve BAP projelerinde yürütücü ve araştırmacı olarak görev almış, TÜBİTAK ve Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı AR-GE projelerinde panelist ve proje izleyiciliği yapmıştır. Akademik faaliyetler kapsamında Applied Thermal Engineering, Applied Enerji, Energy Conversion and Management, Experimenatal Thermal and Fluid Science, Int. J. Thermal Science, Heat and Mass Transfer, Numerical Heat Transfer gibi SCI indekslerinde taranan birçok dergide hakemlik ve Journal of Energy dergisinde editörlük görevini yürütmektedir.

30 Nisan 1968’de Trabzon Sürmene’de doğan Çakmak, ortaokulu ve liseyi Erzurum’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Doktora derecesini 2000 yılında İngiltere’de bulunan University of Bristol’dan aldı. Yurda döndüğünde Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2001 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında Doçent, 2012 yılında da Profesör unvanını aldı.

Yurt içi ve yurt dışındaki pek çok dergide “Lazerler” konusunda yayımlanan çalışmalarının yanı sıra Kalkınma Bakanlığı ve TÜBİTAK destekli projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak görev yaptı. Ayrıca çeşitli Savunma Teknolojileri projelerinde hakemlik ve izleyicilik görevlerini de yürütmektedir. Yaptığı çalışmalarla iki defa İngiltere Kraliyet Akademisi (The Royal Society) bursunu kazanan Çakmak, 2003 ve 2004 yıllarında İngiltere’de bulundu.

Erzurum Teknik Üniversitesinin kuruluş aşamasında Rektör Yardımcısı, Enstitü Müdürü ve Bölüm Başkanı olarak aktif görev alan Dr. Çakmak, üniversitenin ileri teknoloji alanında önemli alt yapısını oluşturan Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YUTAM) projesinin yürütücülüğünü üstlendi.

22 Kasım 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Bülent Çakmak, evli ve 3 çocuk babası olup ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

1980 yılında Erzurum’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1999 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı ve 2003 yılında mezun oldu. 2003-2005 yılları arasında Bakü-Tiflis-Ceyhan ham petrol boru hattı projesinde çalıştı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra, 2005 yılı sonunda Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2007 yılında yüksek lisanstan ve 2012 yılında doktoradan mezun oldu. Bununla beraber yine 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdi. 2012 yılı sonunda Erzurum Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne yardımcı doçent kadrosunda atandı ve İnşaat Mühendisliği Bölümünün kurulum aşamasında bölüm başkanlığı görevini yaptı. Fakülte Kurulu üyeliği ve Ulaştırma Anabilim Dalı başkanlığı görevlerini sürdürmenin yanında 2015 yılında Erzurum Teknik Üniversitesi’nde Genel Sekreter olarak göreve başladı ve halen bu görevine devam etmektedir.

Akademik çalışmalarını ulaştırma, otomobil sahipliği, trafik kazaları, coğrafi bilgi sistemleri ve modelleme alanlarında sürdüren Dr. Çodur’un bu alanda uluslararası ve ulusal düzeyde yayımlanmış bilimsel makaleleri ve bildirileri bulunmaktadır. Ayrıca TÜBİTAK ve Bilimsel Araştırma Projelerinde görev alarak bu projeleri başarı ile sonuçlandırdı. Akademik çalışmaların yanında aktif olarak sportif faaliyetlerde bulunmaktadır. Buz pateni alanlarında antrenörlük belgeleri bulunmakta ve kayak sporunu yapmaktadır.

Araştırma Alanları , ,

Doktora ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ, MUHASEBE VE FİNANSMAN (DR), 2007, 2011

Yüksek Lisans ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ, MUHASEBE VE FİNANSMAN (YL) (TEZLİ), 2000, 2003

Lisans ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, İŞLETME BÖLÜMÜ, 1995, 1999

1- Öğretim Üyelerinin Finansal Refah Düzeyi: Kuzey Doğu Anadolu Bölgesindeki Üniversitelerde Ampirik bir Analiz ,Tamamlandı, Yükseköğretim Kurumları tarafından destekli bilimsel araştırma projesi, Yürütücü, ULUSAL

2- Bizim Kaygımız Sizin Kaydınız ,Tamamlandı, Kalkınma Bakanlığı, Proje Koordinatörü, ULUSAL

3- TRA1 Bölgesindeki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde Yenilik İnovasyon Araştırması ,Tamamlandı, Yükseköğretim Kurumları tarafından destekli bilimsel araştırma projesi, Yürütücü, ULUSAL

1- Finans Alanında Spesifik Konular Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Bilimsel Kitap, Kapsam: Uluslararası, ,Yazar: KAYA ABDULKADİR,YARBAŞI İKRAM YUSUF ,Yıl :2020 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:İngilizce, ISBN: 978-625-7045-65-0

2- Finans Alanında Spesifik Konular Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Bilimsel Kitap, Kapsam: Uluslararası, ,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2020 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:İngilizce, ISBN: 978-625-7045-65-0

3- Farklı Boyutlarıyla Muhasebe ve Finansman Araştırmaları Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Bilimsel Kitap, Kapsam: Uluslararası, ,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2020 Sayfa Sayısı: 15 Yayın Dili:İngilizce, ISBN: 978-625-7045-62-9

4- Stres, Yönetimi ve Finansal Stres Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Bilimsel Kitap, Kapsam: Uluslararası, ,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2019 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN: 978-625-7033-06-0

5- Güncel Yaklaşımlarla Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesinde Ekonomik Analizler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Bilimsel Kitap, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2018 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN: 97897502465951

6- Güncel Yaklaşımlarla Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesinde Ekonomik Analizler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Bilimsel Kitap, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2018 Sayfa Sayısı: 247 Yayın Dili:Türkçe, ISBN: 9789750246951

7- Ticari Bilgiler ve Belgeler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: 20 Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

8- Ticari Bilgiler ve Belgeler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: 22 Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

9- Ticari Bilgiler ve Belgeler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: 22 Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

10- Ticari Bilgiler ve Belgeler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: 22 Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

11- Ticari Bilgiler ve Belgeler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: 25 Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

12- Ticari Bilgiler ve Belgeler Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: 22 Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

13- Uluslararası Bankacılık Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Bankacılık ve Sigortacılık , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

14- Uluslararası Bankacılık Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Bankacılık ve Sigortacılık , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

15- Uluslararası Bankacılık Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Bankacılık ve Sigortacılık , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2017 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

16- İşletme Bilimlerine Giriş Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2016 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

17- Dosyalama ve Arşivleme Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Açık ve Uzaktan Öğrenme , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2016 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

18- Dosyalama ve Arşivleme Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Açık ve Uzaktan Öğrenme , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2016 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

19- Dosyalama ve Arşivleme Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Açık ve Uzaktan Öğrenme , Tür: Ders Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2016 Sayfa Sayısı: Yayın Dili:Türkçe, ISBN:

20- Duygusal Zeka ve Menkul Kıymet Piyasalarında Yatırımcı Davranışı Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Tür: Araştırma (Tez Hariç) Kitabı, Kapsam: Ulusal, TÜRKİYE,Yazar: KAYA ABDULKADİR ,Yıl :2015 Sayfa Sayısı: 167 Yayın Dili:Türkçe, ISBN: 978-605-320-077-2

1- 14. Ulusal Finans Sempozyumu En İyi Bildiri Ödülü- 3.'lük Ödülü , 2010, SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, TÜRKİYE

2- 17. Ulusal Finans Sempozyumu En İyi Bildiri Ödülü- 3.'lük Ödülü , 2013, MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, TÜRKİYE

3- 15. Ulusal Finans Sempozyumu En İyi Bildiri Ödülü- 3.’xxlük Ödülü , 2011, İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, TÜRKİYE

4- En İyi Bildiri 1. lik Ödülü , 2017, BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ, TÜRKİYE

1- Ulusal , Erzurum İli Sosyo Ekonomik Profili, Erzurum ilinin sosyal ekonomik yapısı, sosyal ve sektörel anlamda 2018 yılı itabiriyle araştırılmış ve rapor olarak sunulmuştur., 26.12.2017,29.06.2018

1- Did The COVID-19 Pandemic Cause Financial Contagion? , idealonline, google scholar, KAYA ABDULKADİR, ETÜ Sentez İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi,2020

2- MCSI Endeksi ve BIST 100 Endeksi Öncül Ardıl İlişkisi , TR DİZİN, KAYA ABDULKADİR,YARBAŞI İKRAM YUSUF, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi,2020

3- Menkul Kıymet Piyasaları ve Tüketici Duyarlılığı Öncül Ardıl İlişkisi: Türkiye Örneği , CiteSeerXWorldCatPaperitySOBIADAcademic Journal Index ASOS index, KAYA ABDULKADİR, Pamukkale İşletme ve Bilişim Yönetimi Dergisi,2020

4- Muhasebe Karları ve Hisse Senedi Fiyatları Arasındaki Nedensellik İlişkisi: BİST Metal Eşya, Makine ve Gereç Yapım Sektöründe Bir Uygulama , SOBİAD, ASOS, TEMELLİ FATMA,KAYA ABDULKADİR, Siirt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (SUSBİD),2019

5- Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Finansal Okuryazarlık Düzeylerinin Tespiti: Atatürk Üniversitesi Örneği , TR DİZİN, NAMLI SEVİNÇ,KAYA ABDULKADİR, OPUS Toplum Araştırmaları Dergisi,2019

6- LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN GİRİŞİMCİLİK EĞİLİMLERİ: TRA1 ALT BÖLGESİ ÜNİVERSİTELERİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA , Internation Scientific Indexing (ISI), NAMLI SEVİNÇ,KAYA ABDULKADİR, ETÜ Sosyal Enstitüsü Dergisi,2019

7- Finansal Yönetim Davranışının Ölçülmesi: TRA1 Bölgesi Üniversiteleri Örneği , TR DİZİN, KAYA ABDULKADİR, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi,2019

8- a , aa, KAYA ABDULKADİR, a,2019

9- Finansal Piyasalardaki Gelişmelerin İnsani Gelişmişlik Üzerine Etkisi: Türkiye Örneği , EBSCO, KAYA ABDULKADİR, Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi,2018

10- Pay Piyasasına Dayalı Vadeli İşlem ve Spot Piyasalarının Öncü Gösterge Olma Özelliği: Borsa İstanbul Örneği , Art Index (Art Research Database, EBSCO) , KAYA ABDULKADİR, Bankacılık ve Finansal Piyasalar Dergisi,2018

11- Teknolojik Gelişmelerin Muhasebe Eğitimi Üzerinde Etkileri: Öğretim Elemanları Üzerine Bir Uygulama , ULAKBİM, EBSCO, DOAJ, ICAAP, Scientific Commons, MLA, ASOS, AMIR (Access to Mideast and Islamic Resources), Journal Directory, DJS, GÜNEY SELAMİ,KAYA ABDULKADİR, Turkish Studies Economics,Finance and Politics,2018

12- Türkiye’de Doğrudan Yabancı Sermaye Yatırımlarının Ekonomik Büyümeye Etkisi , Diğer Endeks, KAYA ABDULKADİR,KAHREMAN YUSUF, ETÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi,2017

13- Evaluation of Accounting Education Offered in Formal Education in Turkey in Terms of Infrastructure and Human Standards -A Model Practice in Erzurum- , Alan Endeksleri, KARCIOĞLU REŞAT,DIZMAN ŞAKİR,KAYA ABDULKADİR, European Journal of Sustainable Development Research (EJSDR),2017

14- VZA İle İşletmelerde Etkinliğin Ölçülmesi Bist Gıda İçki ve Tütün Sektöründe Bir Uygulama , Ulakbim, KAYA ABDULKADİR, Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi,2016

15- Is VIX Indeks a Fear Indeks for Investors OECD Countries StockExchange Example with ARDL Approach , u, KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ, International Review of Research in Emerging Markets and the Global Economy,2015

16- VIX Endeksi Menkul Kıymet Piyasalarının Bir NedeniMidir Borsa İstanbul Örneği , ASOS, EBSCO ve TÜBİTAK ULAKBİM, KAYA ABDULKADİR,ÇOŞKUN ALİ, C. Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi,2015

17- Muhasebe Kârları İle Hisse Senedi Fiyatları Arasındaki İlişki BİST Firmaları Üzerine Bir Uygulama , EBSCOHost, ASOS, Copernicus, KAYA ABDULKADİR,ÖZTÜRK MERYEM, Muhasebe ve Finansman Dergisi,2015

18- Effect of Foreign Portfolio Investments in Stock Exchange in Emerging Markets: An Application in Turkey , e, KAYA ABDULKADİR,ÖNDEŞ TURAN, Alatoo Academic Studies,2014

19- Menkul Kıymet Piyasaları Ekonomik Büyümenin Bir Dinamiği Midir Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ülkelere Yönelik Panel Veri Analizi , ulakbim, ebsco, asos, KAYA ABDULKADİR, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,2014

20- Politik Risk Yatırımcının Dikkate Alması Gereken Bir Risk Midir Borsa İstanbul Örneği , TÜBİTAK-ULAKBİM (SBVT), ASOS Index ve EBSCO, KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,2014

21- Effects of Stock Market Development on Economic Growth Evidence from Turkey , Academic Journals Database,DOAJ,EBSCO,hostECONIS,EconLit,Electronic Journals Library,Gale's Academic Databases,Google Scholar,IndexCopernicus International,JEL,Lockss,NewJour,PKP Open Archives Harvester,ProQuest,Scirus,Swinburne University of Technology Library,The Open Access Digital Library,The Standard Periodical Directory,Worldcat,ZBW – German National Library of Economics, BAYAR YILMAZ,KAYA ABDULKADİR,YILDIRIM MURAT, International Journal of Financial Research,2014

22- Bist Kimya Petrol Plastik Endeksi Hisse Senedi Fiyatları ile Petrol Fiyatları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi , ASOS, EBSCO ve TÜBİTAK ULAKBİM, KAYA ABDULKADİR,BİNİCİ ÖMER, C. Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi,2014

23- Enerji Fiyatlarının Sanayi Sektörü Hisse Senedi Fiyatları Üzerindeki Etkisi Borsa İstanbul Sanayi Sektörü Şirketleri , TUBİTAK-ULAKBİM (Sosyal Bilimler Veri Tabanı), EBSCOhost (Business Source Complete), ASOSIndex, Index Copernicus, YILDIRIM MURAT,BAYAR YILMAZ,KAYA ABDULKADİR, Muhasebe ve Finansman Dergisi,2014

24- Finansal Kriz Öngörüsünde Sinyal Yaklaşımının Etkinliği 2008 Finansal Kriz Örneği , ULRICHSWEB, Index Copernicus, Central and East European Online Library, EBSCO, Google Scholor, TO-KAT, ASOS,arastirmax, Akademik Dizin, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL,GÜNGÖR BENER, Kafkas Üniversitesi İİBF Dergisi,2013

25- Spor Kulüpleri PerformanslarınınHisse Senedi Fiyatlarına Etkisi İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Bir Uygulama , Ulakbim. Ebsco Host, asos, doaj, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL, Celal Bayar Üniversitesi Yönetim ve Ekonomi Dergisi,2013

26- Measurement of Financial Performancein Production Sector , Ulakbim, YILDIZ CONTUK FİLİZ,BURUCU HÜMEYRA,KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER, Sakarya İktisat Dergisi,2013

27- Determinants of Foreign Portfolio Investments in Turkey , World Banking Anstract, IEF, Econlit, AEA, Ulakbim, KAYA ABDULKADİR,ÖNDEŞ TURAN, ISE Review,2013

28- Türkiye Ekonomisinde Finans Sektörü ve Reel Sektör Etkileşimi , asos, ulakbim, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL,GÜNGÖR BENER, Akademik Araştırmalar ve Çalışmalar Dergisi,2013

29- Bileşik Öncü Göstergeler Ve Borsa Endeksi İlişkisinin Uluslar Arası Boyuttaİncelenmesine Yönelik Bir Araştırma , asos, GÜLHAN ÜNAL,KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER, Dokuz Eylül Üniversitesiİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,2012

30- Hisse Senedi Fiyatları İle Makroekonomik Değişkenlerin Etkileşimi , asos, ÖZER ALİ,KAYA ABDULKADİR,ÖZER NEVİN, Dokuz Eylül Üniversitesiİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,2011

31- Bankalarda Yurtdışı Kredi Kartı Kullanım İşlemlerinin Muhasebeleştirilmesi , Ulakbim, ebsco, GÜLHAN ÜNAL,KAYA ABDULKADİR, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,2011

32- Capital Structure of Turkish Manufactoring Industry Firms An Empirical Analysis Using Dynamic Panel Data , kitt, TEMURLENK MEHMET SİNAN,ÖZER ALİ,KAYA ABDULKADİR, Kitt Research Journal,2010

33- Küresel Finansal Krizin İşletmelerin Etkinlik ve Performans Düzeylerine Etkileri 2008 Finansal Kriz Örneği , Repec, Econpapers, IndexCopernicus, Ulrichsweb, Scientific Commons, Socionet, EconomistOnline, Scirus, Scholar Google, ZDB, Scholarsportal, EZB, HKU E-resources, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri ve İstatistik e-Dergisi,,2010

34- İşletmelerde Etkinlik ve Performans Ölçmede VZA Kümeleme ve TOPSIS Analizlerinin Kullanımı İMKB İşletmeleri Üzerine Bir Uygulama , ulakbim. ebsco, ÖZER ALİ,ÖZTÜRK MERYEM,KAYA ABDULKADİR, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi,2010

35- Gıda Bankacılığı ve Muhasebeleştirilmesi , Ulakbim, Ebsco, TOPCU NURAYDIN,KAYA ABDULKADİR, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,2010

36- Metal Eşya Makine ve Gereç Yapım Sektöründeki İşletmelerin Veri Zarflama Analizi İle Etkinlik Ölçümü , ulakbim, ebsco, KAYA ABDULKADİR,ÖZTÜRK MERYEM,ÖZER ALİ, Atatürk Üniversitesiİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi,2010

37- İşçilik Giderlerinde Atıl Kapasitenin Durumu ve Muhasebeleştirilmesi , ulakbim, ebsco, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL,AÇIK SERAP, Atatürk ÜniversitesiSosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi,2009

1- Ulusal , Tam metin bildiri, SPOR ENDEKSİ VE PAZAR ENDEKSİ DUYARLILIĞININ İNCELENMESİ: BORSA İSTANBUL ÖRNEĞİ, KAYA ABDULKADİR,NAMLI SEVİNÇ, TÜRKİYE, 4. INTERNATIONAL CONGRESS ON SOCIAL SCIENCES, Türkçe, Spor Bilimleri Temel Alanı->Spor Bilimleri

2- Uluslararası , Tam metin bildiri, Finansal Stres Düzeyinin Tespiti: Atatürk Üniversitesi Örneği, KAYA ABDULKADİR,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ,AKBABA AHMET İLKER, , Uluslararası Mardin Artuklu Uluslararası Multidisiplinler Çalışmalar Kongresi, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

3- Uluslararası , Tam metin bildiri, Finansal Yönetim Davranışının Ölçülmesi: Tra1 Bölgesi Üniversiteleri Örneği, KAYA ABDULKADİR, , Al Farabı Journal 4th International Conference on Social Sciences, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

4- Uluslararası , Tam metin bildiri, Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Girişimcilik Düzeylerinin Tespiti: Atatürk Üniversitesi Örneği, NAMLI SEVİNÇ,KAYA ABDULKADİR, TÜRKİYE, Al Farabı 5th International Conference on Social Sciences, Türkçe, Spor Bilimleri Temel Alanı->Spor Bilimleri

5- Uluslararası , Tam metin bildiri, FİNANSAL YÖNETİM PERFORMANSI VE FİRMA KARLILIĞI ETKİLEŞİMİNİN PANEL ARDL YAKLAŞIMIYLA TEST EDİLMESİ: BORSA İSTANBUL METAL EŞYA, MAKİNE VE GEREÇ YAPIM SEKTÖRÜNDE BİR UYGULAMA, KAYA ABDULKADİR, , 23. Uluslararası Finans Sempozyumu, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

6- Uluslararası , Tam metin bildiri, SPOR KULÜPLERİNİN FİNANSAL PERFORMANSININ TOPSİS ANALİZİ İLE TEST EDİLMESİ: BİST SPOR FAALİYETLERİ SEKTÖRÜ ÜZERİNE BİR UYGULAMA, KAYA ABDULKADİR,NAMLI SEVİNÇ, TÜRKİYE, 4. INTERNATIONAL CONGRESS ON SOCIAL SCIENCES, Türkçe, Spor Bilimleri Temel Alanı->Spor Bilimleri

7- Uluslararası , Tam metin bildiri, LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN FİNANSAL TUTUM VE DAVRANIŞLARININ ÖLÇÜLMESİ: SPOR BİMİLERİ FAKÜLTESİ ÖRNEĞİ, NAMLI SEVİNÇ,KAYA ABDULKADİR, TÜRKİYE, ULUSLARARASI EL RUHA SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ, İngilizce, Spor Bilimleri Temel Alanı->Spor Bilimleri

8- Uluslararası , Özet bildiri, Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Finansal Okuryazarlık Düzeylerinin Tespiti: Atatürk Üniversitesi Örneği, NAMLI SEVİNÇ,KAYA ABDULKADİR, , International Symposium of Applied Business Management and Economics Researches, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

9- Ulusal , Tam metin bildiri, Finansal Kriz Öngörüsünde Sinyal Yaklaşımının Etkinliği 2008 Finansal Kriz Örneği, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL,GÜNGÖR BENER, TÜRKİYE, 13. Ulusal Finans Sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

10- Ulusal , Tam metin bildiri, Türkiye Ekonomisinde Finans Sektörü ve Reel Sektör Etkileşimi, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL,GÜNGÖR BENER, TÜRKİYE, 14. ulusal finans sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

11- Ulusal , Tam metin bildiri, Hisse Senedi Fiyatları İle Makroekonomik Değişkenlerin Etkileşimi, ÖZER ALİ,KAYA ABDULKADİR,ÖZER NEVİN, TÜRKİYE, 14. ulusal finans sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

12- Ulusal , Tam metin bildiri, Bileşik Öncü Göstergeler Ve Borsa Endeksi İlişkisinin Uluslar Arası Boyuttaİncelenmesine Yönelik Bir Araştırma, GÜLHAN ÜNAL,KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER, TÜRKİYE, 15. finans sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

13- Ulusal , Tam metin bildiri, Spor Kulüpleri PerformanslarınınHisse Senedi Fiyatlarına Etkisi İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Bir Uygulama, KAYA ABDULKADİR,GÜLHAN ÜNAL, TÜRKİYE, 16. finans sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

14- Ulusal , Tam metin bildiri, Politik Risk Yatırımcının Dikkate Alması Gereken Bir Risk Midir Borsa İstanbul Örneği, KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ, TÜRKİYE, 17. finans sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

15- Uluslararası , Özet bildiri, Measurement of Financial Performancein Production Sector, YILDIZ CONTUK FİLİZ,BURUCU HÜMEYRA,KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER, , Eurasia Business and Economics Society (EBES)Conference, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

16- Ulusal , Tam metin bildiri, Şirket Birleşme ve Devralmalarının Şirketlerin Finansal Performansı Üzerine Etkisi TOPSİS Analizi İle BİS te Bir Uygulama, KAYA ABDULKADİR,ÇOŞKUN ALİ,EKŞİ İBRAHİM HALİL, TÜRKİYE, 17. finans sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

17- Uluslararası , Özet bildiri, International Transmission of Stock Market Movements for Turkey US England Germany Japan, KAYA ABDULKADİR,BİNİCİ ÖMER,BİNİCİ FATİH ÖMÜR, , International Conference on Economic and Social Studies, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

18- Uluslararası , Özet bildiri, The Relationship between Corporate Governance Performance and Stock Return, GÜNGÖR BENER,KAYA ABDULKADİR,EYCEYURT BATIR TUĞBA,GÜLHAN ÜNAL, , International Conference on Economic and Social Studies, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

19- Uluslararası , Tam metin bildiri, Is VIX Indeks a Fear Indeks for Investors OECD Countries Stock Exchange Example with ARDL Approach, KAYA ABDULKADİR,GÜNGÖR BENER,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ, , First Middle East Conference on Global Business, Economics, Finance and Banking, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

20- Ulusal , Tam metin bildiri, Menkul Kıymet Piyasaları Ekonomik Büyümenin Bir Dinamiği Midir Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ülkelere Yönelik Panel Veri Analizi, KAYA ABDULKADİR, TÜRKİYE, 18. Finans Sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

21- Uluslararası , Özet bildiri, The Relationship Between Accounting Profits and Stock Price An Application on BIST Firm, KAYA ABDULKADİR,ÖZTÜRK MERYEM, , Econworld International Conference in Economics, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

22- Uluslararası , Özet bildiri, Efficiency Measurement with Company Market Value An Application in BIST, KAYA ABDULKADİR,ÖZTÜRK MERYEM, , Econworld International Conference in Economics, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

23- Ulusal , Tam metin bildiri, Türkiye de Muhasebe Egitiminin Sorunlan Eğiticilerin Eğitimi veYeterlilikleri Muhasebe Kayıtlarının Standardizasyonu, DIZMAN ŞAKİR,YANIK RAMAZAN,KAYA ABDULKADİR,ÇOŞKUN ALİ, TÜRKİYE, 34. Muhasebe Eğitimi Sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Muhasebe

24- Ulusal , Tam metin bildiri, Sağlık Kurumlarında Nakit Bütçesi Yönetimi, KAYA ABDULKADİR, TÜRKİYE, Hastanelerde Bütçe Yönetimi ve Döner Sermaye Uygulamaları, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

25- Uluslararası , Özet bildiri, Information System Security Awareness and Commitment on Information System Security Culture Evidence from Universities in Turkey, AVCİ SALİH BÖRTEÇİNE,KAYA ABDULKADİR,ÇOŞKUN ALİ,GÜZEL DİLŞAD, , E2E Conference, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Yönetim Bilişim Sistemleri

26- Uluslararası , Özet bildiri, Elektronik Yoklama E Yoklama Sistemi Üzerine Bir Araştırma, BAKAN SELÇUK,KAYA ABDULKADİR, , E2E Conference, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Muhasebe

27- Ulusal , Tam metin bildiri, FİNANSAL PİYASALARDAKİ GELİŞMELERİN İNSANİ GELİŞMİŞLİK ÜZERİNE ETKİSİ TÜRKİYE ÖRNEĞİ, KAYA ABDULKADİR, TÜRKİYE, 20. Finans Sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

28- Uluslararası , Tam metin bildiri, MS-GARCH YAKLAŞIMIYLA MENKUL KIYMET PİYASALARINDAVOLATİLİTE TAHMİNİ: BORSA İSTANBUL ÖRNEĞİ, KAYA ABDULKADİR,YARBAŞI İKRAM YUSUF, TÜRKİYE, 22. FİNANS SEMPOZYUMU, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

29- Uluslararası , Özet bildiri, Akademisyenlerin Finansal Davranış Düzeylerinin Tespiti: Atatürk Üniversitesi Örneği, KAYA ABDULKADİR,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ,AKBABA AHMET İLKER, , International Symposium of Applied Business Management and Economics Researches, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

30- Uluslararası , Özet bildiri, The Important of Financial Management in Financial Performance of Firms: Evidence from Turkey, KAYA ABDULKADİR,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ,GÜNGÖR BENER, FRANSA, Vı. International Conferance on Economics, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

31- Uluslararası , Tam metin bildiri, Pay Piyasasına Dayalı Vadeli İşlem ve Spot Piyasalarının Öncü Gösterge Olma Özelliği: Borsa İstanbul Örneği, KAYA ABDULKADİR, TÜRKİYE, 21. Finans Sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

32- Ulusal , Tam metin bildiri, Duygusal Zeka ve Yatırımcı tercihleri, KAYA ABDULKADİR, TÜRKİYE, 19. Finans Sempozyumu, Türkçe, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

33- Uluslararası , Tam metin bildiri, Evaluation of Accounting Education Offered in Forma Education in Turkey in Terms of Infrastructure and Human Standards A Model Pratice in Erzurum, KARCIOĞLU REŞAT,DIZMAN ŞAKİR,KAYA ABDULKADİR, MAKEDONYA, International Conference on Sustainable Development, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Muhasebe

34- Uluslararası , Özet bildiri, Relation Causality between Stock and Futures Markets An Application on the BIST, KAYA ABDULKADİR,ÖZÇOMAK MEHMET SUPHİ,DIZMAN ŞAKİR, İNGİLTERE, International Conference on Economics, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans

35- Uluslararası , Tam metin bildiri, Innovation Barriers in Small and Medium Sized Enterprises An Application in Turkish Statistical Regional Units Classification TRA1 Region, DEMİRDÖĞEN OSMAN,KAYA ABDULKADİR,AKBABA AHMET İLKER,erdal hamit, , Uluslararası Katılımlı 16. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, İngilizce, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Üretim ve Operasyon Yönetimi

1- Uluslararası , Dergi, Editör, ETÜ Sentez İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi, KAYA ABDULKADİR,KARACA ZEYNEP, Türkçe, 2020,

2- Ulusal , Kitap, Editör, Erzurum İli Sosyo-Ekonomik Profili 2018, KAYA ABDULKADİR,ÇALMAŞUR GÜRKAN, Türkçe, 2018,

3- Ulusal , Kitap, Editör, 16 Finans Sempozyumu Bildiriler Kitabı, bener, ünal, abdulkadir, Türkçe, 2012,

1- Finansman Problemleri , Yüksek Lisans, 2019-2020, Türkçe, 3

2- Ekonomi ve Girişimcilik , Lisans, 2019-2020, Türkçe, 2

3- Finansın Temel İlkeleri , Lisans, 2019-2020, Türkçe, 3

4- Finansal Yönetim , Lisans, 2017-2018, Türkçe, 3

5- Muhasebe I , Lisans, 2017-2018, Türkçe, 3

6- İşletme Finansmanı , Lisans, 2015-2016, Türkçe, 3

7- Muhasebe II , Lisans, 2015-2016, Türkçe, 3

8- Finansal Yönetim , Lisans, 2015-2016, Türkçe, 3

9- Muhasebe I , Lisans, 2016-2017, Türkçe, 3

10- İşletme Finansmanı , Lisans, 2016-2017, Türkçe, 3

11- Muhasebe II , Lisans, 2015-2016, Türkçe, 3

12- Finansal Yönetim , Lisans, 2016-2017, Türkçe, 3

13- Muhasebe I , Lisans, 2016-2017, Türkçe, 3

14- İşletme Finansı , Lisans, 2013-2014, Türkçe, 3

15- Muhasebe II , Lisans, 2013-2014, Türkçe, 3

16- Finansal Yönetim , Lisans, 2014-2015, Türkçe, 3

17- Muhasebe I , Lisans, 2014-2015, Türkçe, 3

18- İşletme Finansı , Lisans, 2014-2015, Türkçe, 3

19- Muhasebe II , Lisans, 2014-2015, Türkçe, 3

20- Finansal Yönetim , Lisans, 2013-2014, Türkçe, 3

21- Muhasebe I , Lisans, 2013-2014, Türkçe, 3

1- Yüksek Lisans , Türkiye'de doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının belirleyicileri ve ekonomik büyümeye etkisi, YUSUF, Tamamlandı, YUSUF KAHREMAN, Erzurum Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Anabilim Dalı

1- Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği. , ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ,, , 2017

2- Arş. Uyg. Merkezi Müdürü. , ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, EKONOMİK VE SOSYAL ARAŞTIRMALAR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ,, , 2017

3- Sempozyum Bilim Kurulu Üyesi. , DİĞER (KURUMLAR, HASTANELER VB.), KURUMLAR,, GENELKURMAY BAŞKANLIĞI, 2013

4- Sempozyum Düzenleme Kurulu Üyesi. , ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ,, , 2012

5- Enstitü Müdür Yardımcısı. , ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ,, , 2014

6- Bölüm Başkanı. , ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ,, , 2014

1- Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Yönetim ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi, Dergi, Türkçe,

2- Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Dergi, Türkçe,

3- Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi, Dergi, Türkçe,

4- Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı->Finans , Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Dergi, Türkçe,

2017 DOÇENT ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
2013 YARDIMCI DOÇENT ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
2012 YARDIMCI DOÇENT ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
2000 OKUTMAN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ