Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Üniversitemize YKS ile Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler

 

-Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 22 Ağustos – 24 Ağustos 2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden  (www.turkiye.gov.tr) e-kayıt yapabilirler. E-devlet üzerinden kayıtlarını yapan öğrencilerin ayrıca Üniversitemize müracaat etmelerine gerek yoktur.

-E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir. 

-E-kayıt yaptıktan sonra e-devlet sistemi tarafından kaydınızın tamamlandığı bilgisi veriliyor ise kaydınız tamamlanmıştır. Ayrıca 'kaydım tamamlandı mı?' diye bir endişe duymayınız.

-Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2022 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

-Herhagi bir sebepten dolayı e-devlet üzerinden kayıtlarını yapamayan veya şahsen müracaat ederek kayıtlarını yaptırmak isteyen adaylar da, lise diplomasının aslı ile birlikte 22 Ağustos – 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapabilirler.

-Kaydı yapılan öğrenciler Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (ubys.erzurum.edu.tr) kullanıcı adı ve şifreye T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler. Ders kayıtları, sınav  notu görüntüleme, belge talebi gibi işlemler bu sistem üzerinden yapılacaktır.

-Kaydı yapılan öğrencilere Üniversitemiz tarafından @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturulacaktır. E-postanızı, ubys>Profil Bilgileri>Hesap Ayarları menüsünden öğrenebilirsiniz.

-Daha önce başka bir Yükseköğretim kurumunda öğrenim gören öğrencilerin muafiyet başvuruları, 23 Eylül 2022 tarihine kadar ders içerikleri ve transkript ile birlikte ilgili Fakültenin bölüm sekreterliklerine yapılacaktır.

İletişim:

Tel: 444 5 388 (Dahili: 2296 - 2297 - 2062 - 2125 - 2024)

E-posta: ogrenci@erzurum.edu.tr

Öğrenim Ücretleri: (sadece ikinci öğretim öğrencileri ödeme yapacaktır.)

-İkinci öğretim öğrencilerinin, T.C. kimlik numarasıyla HALKBANK şubelerinden ve Halkbank ATM'lerinden, 19 Eylül – 23 Eylül 2022 tarihleri arasında ders kaydı yapabilmek için öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

-Şehit ve gazi yakınları ile engelli olan öğrencilerin belgelerle birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri halinde, bu öğrenciler için mevzuatta geçerli olan indirimler uygulanacaktır.

Öğrenim Ücreti

Edebiyat Fakültesi (İkinci Öğretim): 835,00 TL

Eğitim-Öğretim (Ders) Başlangıcı: 26 Eylül 2022

Akademik Takvim