Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS ÖBS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Üniversitemize YKS ile Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler

 

Kayıt:

-Kazanan öğrenciler 16 Ağustos – 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında Üniversitemize gelmeden www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yapabilirler.

-E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge alınmayacaktır.

-E-kayıt yaparken e-devlet sistemi tarafından kaydınızın tamamlandığı bildiriliyorsa, ayrıca 'kaydım tamamlandı mı?' diye bir endişe duymanıza gerek yoktur. İsterseniz kaydınızın tamamladığına dair çıktıyı da alabilirsiniz.

-E-kayıt yapamayan öğrencilerin ise 19 Ağustos – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Üniversitemize gelerek kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

-Üniversitemize gelerek kayıt yapan öğrencilerin ‘Lise Diplomasının Aslı’ ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Kayıt esnasında diploma aslı görüldükten sonra öğrenciye geri verilecektir.

-Kimlik kartlarınızı 23 Eylül 2019 tarihinden itibaren Fakülte öğrenci işlerinden (bölüm sekreterlerinden) alabilirsiniz.

-Üniversitemiz tarafından açılan @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi 23 Eylül 2019 tarihinden itibaren aşağıdaki bağlantıyı kullanarak öğrenebilirsiniz. 

https://erzurum.edu.tr/menu/e-posta-mi-nasil-ogrenirim1

-Daha önce başka bir Yükseköğretim kurumundan ders alan öğrencilerin muafiyet için 27 Eylül 2019 tarihine kadar ders içerikleri ve transkriptleri ile birlikte Fakülte öğrenci işlerine (bölüm sekreterlerine) müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kayıt Adresi:

Havaalanı Yolu Üzeri Erzurum Teknik Üniversitesi Yaşam Merkezi-2 Binası Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

İletişim:

Tel: 444 5 388 (Dahili: 2062 - 2357 - 2297 - 2296 - 2024)

E-posta: ogrenci@erzurum.edu.tr


E-kayıt Yapan Öğrenciler

E-kayıt yapan öğrencilerin listesine ulaşmak için tıklayınız

Öğrenci Numarası: 

-Öğrenci numaranızı sorgulamak için tıklayınız.

Not: Bu ekrandan yalnızca öğrenci numaranızı sorgulayabilirsiniz. Diğer açıklamaları dikkate almayınız.

Öğrenim Ücretleri:

-İkinci öğretim öğrencileri T.C. kimlik numarasıyla HALKBANK şubelerinden ve Halkbank ATM'lerinden, öğrenci numarasıyla ise Halkbank internet bankacılığından öğrenim ücretlerini ödeyebilirler.

*E-kayıt yapan öğrenciler 16 Ağustos – 17 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini ödeyebilirler.

*Üniversitemize gelerek kayıt yaptıracak öğrenciler ise 19 Ağustos – 23 Ağustos 2019 (kayıt süresi içinde) tarihleri arasında öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

-Üniversiteye ilk kayıtta 3843 sayılı kanun gereğince öğrenim ücreti ödenmesi zorunludur (ikinci öğretim öğrencileri için). Üniversitemize e-kayıt ile kayıt yaptıran ikinci öğretim öğrencilerinin 17 Eylül 2019 tarihine kadar ilgili kanun gereği öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

Öğrenim Ücretleri ve Katkı Payları

 

 

II. Öğretim

-Aynı anda iki yükseköğretim programında kaydı bulunan I.öğretim öğrencileri

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

764,50 TL

193,50 TL

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

577,50 TL

156,50 TL

Fen Fakültesi

640,50 TL

142,00 TL

Edebiyat Fakültesi

513,50 TL

142,00 TL

Spor Bilimleri Fakültesi

-

142,00 TL

Enstitüler

-

129,00 TL


Ders kayıtları ve şifre oluşturma işlemleri için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

obs.erzurum.edu.tr

Şifre Oluşturma Adımları

Ders Kayıtları:

-Ders kayıtları 9 Eylül – 17 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemi (obs.erzurum.edu.tr)  üzerinden yapılacaktır.

Ders Kaydı Yardım Kılavuzu

-Öğrenciler ders kayıtlarını kendileri yapacaklardır. 1. sınıfta seçmeli ders vs. olmadığı için açılan tüm dersler seçilerek kayıt işlemi tamamlanır.

-Ders onayı  18 Eylül – 20 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

-Ders seçimini yaparak danışman onayına gönderen öğrencilerin onay için şahsen danışmanlara müracaat etmelerine gerek yoktur. Fakat danışman onay durumunu kontrol etmeleri, aksi durumda danışmanları ile iletişime geçerek onay işlemini yaptırmaları gerekmektedir. Ders kaydını onaylatmayan öğrenci ders kaydı yapmış sayılmaz ve o dönem derslere devam edemez

-Danışmanınızın ismini ders seçimlerinizi yaptığınız ekranda görebilirsiniz.

*Ders kayıtlarınızı yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda ve öğrenci bilgi sistemi şifrenizi unuttuysanız ilgili Fakültenin öğrenci işlerini (bölüm sekreterlerini) aramanız gerekmektedir. (şifreniz sıfırlandıktan sonra yeni şifreniz kimlik numaranız olacaktır.)

Eğitim-Öğretim (Ders) Başlangıcı: 23 Eylül 2019

Akademik Takvim