Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Üniversitemize YKS ile Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler

 

-Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 4 Eylül  – 8 Eylül 2021 tarihleri arasında Üniversitemize müracaat etmeden e-devlet üzerinden  (www.turkiye.gov.tr) e-kayıt yapabilirler.

-E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir. 

-E-kayıt yaptıktan sonra e-devlet sistemi tarafından kaydınızın tamamlandığı bilgisi veriliyor ise kaydınız tamamlanmıştır. Ayrıca 'kaydım tamamlandı mı?' diye bir endişe duymayınız.

-E-kayıt yapamayan öğrencilerin kayıtlarının yapılması için, 6 Eylül – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında aşağıda belirtilen formun doldurularak, kimlik ve lise diploması fotokopisi ile formda belirtilen adrese e-posta gönderilmesi yeterli olacaktır. Bu öğrencilere kaydının yapıldığı bilgisi e-posta üzerinden verilecektir.

Kayıt Formu

-Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar üniversitemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

-Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen müracaat ederek kayıtlarını yaptırmak isteyen adaylar da, lise diplomasının aslı ile birlikte 6 Eylül – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında şahsen başvuru yapabilirler.

-Kaydı yapılan öğrenciler Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (ubys.erzurum.edu.tr) kullanıcı adı ve şifreye T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler. Ders kayıtları, sınav  notu görüntüleme, belge talebi gibi işlemler bu sistem üzerinden yapılacaktır.

-Kaydı yapılan öğrencilere Üniversitemiz tarafından @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturulacaktır. E-postanızı, ubys>Profil Bilgileri>Hesap Ayarları menüsünden öğrenebilirsiniz.

-Daha önce başka bir Yükseköğretim kurumunda öğrenim gören öğrencilerin muafiyet başvuruları, 24 Eylül 2021 tarihine kadar ders içerikleri ve transkript ile birlikte ilgili Fakültenin bölüm sekreterliklerine yapılacaktır.

İletişim:

Tel: 444 5 388 (Dahili: 2296 - 2297 - 2062 - 2024)

E-posta: ogrenci@erzurum.edu.tr


Öğrenim Ücretleri: (sadece ikinci öğretim öğrencileri ödeme yapacaktır.)

-İkinci öğretim öğrencilerinin, T.C. kimlik numarasıyla HALKBANK şubelerinden ve Halkbank ATM'lerinden, öğrenci numarasıyla ise Halkbank internet bankacılığından 20 Eylül – 24 Eylül 2021 tarihleri arasında ders kaydı yapabilmek için öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

-Şehit ve gazi yakınları ile engelli olan öğrencilerin belgelerle birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri halinde, bu öğrenciler için mevzuatta geçerli olan indirimler uygulanacaktır.

Öğrenim Ücreti

Edebiyat Fakültesi (İkinci Öğretim): 613,00 TL

Eğitim-Öğretim (Ders) Başlangıcı: 27 Eylül 2021

Akademik Takvim