Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

YKS-2. Ek Yerleştirme

Kayıt:

-Kayıt hakkı kazanan adaylar 26 Ekim – 31 Ekim 2021 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yapabilecektir.

-E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir.

-E-kayıt yapamayan öğrenciler 26 Ekim – 1 Kasım 2021 tarihleri arasında lise diplomasının aslı ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuru yaparak kayıtlarını yapabilirler.

-Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar üniversitemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

-Kaydı yapılan öğrenciler Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (ubys.erzurum.edu.tr) kullanıcı adı ve şifreye T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler. Ders kayıtları, sınav  notu görüntüleme, belge talebi gibi işlemler bu sistem üzerinden yapılacaktır.

-Kaydı yapılan öğrencilere Üniversitemiz tarafından @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturulacaktır. E-postanızı, ubys>Profil Bilgileri>Hesap Ayarları menüsünden öğrenebilirsiniz.

-Daha önce başka bir Yükseköğretim kurumunda öğrenim gören öğrencilerin muafiyet başvuruları, 11 Kasım 2021 tarihine kadar ders içerikleri ve transkript ile birlikte ilgili Fakültenin bölüm sekreterliklerine yapılacaktır.

Kayıt Adresi:

Havaalanı Yolu Üzeri Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü Kütüphane Binası Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

İletişim:

Tel: 444 5 388 (Dahili: 2062 - 2297 - 2296 - 2024)

E-posta: ogrenci@erzurum.edu.tr

Ders Kayıtları

Kaydı yapılan öğrencilerin ders kayıtları 2021-2022/güz dönemi için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Bu dönem öğrenime devam etmek istemeyen öğrencilerin ogrenci@erzurum.edu.tr adresine taleplerini iletmeleri durumunda ders kayıtları yapılmayacaktır.

-İkinci öğretim öğrencilerinin, T.C. kimlik numarasıyla HALKBANK şubelerinden ve Halkbank ATM'lerinden, öğrenci numarasıyla ise Halkbank internet bankacılığından 26 Ekim – 1 Kasım 2021 tarihleri arasında ders kaydı yapabilmek için öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

-Şehit ve gazi yakınları ile engelli olan öğrencilerin belgelerle birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri halinde, bu öğrenciler için mevzuatta geçerli olan indirimler uygulanacaktır.

Öğrenim Ücreti

Edebiyat Fakültesi (İkinci Öğretim): 613,00 TL