Links
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

International Cooperations Office

New OLS System

Yeni OLS Sistemi (EU|Academy)

Bilindiği üzere https://erasmusplusols.eu adresindeki Online Language Support (OLS) sistemi 1 Temmuz 2022 tarihinde erişime kapatılmıştır. 1 Temmuz 2022 tarihinden sonra OLS yerine EU|Academy kullanılmaya başlanmıştır. Öğrencilerimizin EU|Academy üzerinden OLS sınavlarını yapmaları gerekmektedir. Sınavı tamamladıktan sonra tamamladığına dair kanıt olarak bir ekran görüntüsü çekip Erasmus Kurum Koordinatörlüğüne (erasmus@erzurum.edu.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Avrupa Komisyonu aldığı son karar ile yükseköğretim hareketliliklerinde sadece ilk OLS sınavını zorunlu kılmıştır. Bu sebeple şu an hareketlilik yapmakta olan veya hareketliliği bitip ikinci OLS sınavını yapamayıp ödeme bekleyen öğrencileriniz ikinci sınavdan muaftır. İkinci sınav zorunluluğu, devam eden tüm projeler için (2020 – 2021 - 2022) için kaldırılmıştır.

Yeni OLS sistemine (EU|Academy) erişmek için tıklayın.

Yeni OLS Sistemi kullanımı ve dil sınavına katılım için talimatlar şöyledir:

-          EU Academy sistemine girmek için öncelikle EU Login hesabı oluşturulmalıdır. Sisteme girildikten sonra sayfanın sağ üst kısmında yer alan Dashboard linkine tıklanmalıdır.

-          Daha sonra English Learning Community and Resources kısmından English Learning Community and Resources seçilmelidir.

-          Linke tıkladıktan sonra gelen sayfada ENROL tuşuna basarak topluluğa katılınmalıdır.

-          ENROL linkine tıkladıktan sonra çıkan sayfayı aşağı kaydırarak Spotlight bölümünden English Placement Test linkine tıklanmalıdır.

-          Linke tıkladıktan sonra gelen sayfada ENROL tuşuna tekrar basarak topluluğa katılınmalıdır.

-          Linke tıkladıktan sonra gelen sayfada Start Assessment linkine tıklayarak sınava başlanabilir.

-          Sınavı tamamladıktan sonra çıkan ekranın görüntüsünü alıp erasmus@erzurum.edu.tr adresine gönderiniz.

ETÜ Asistan Snow