Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Mühendislik Tamamlama Kayıt İşlemleri

 

Kayıt:

-Kayıt hakkı kazanan adaylar 18 Ekim – 20 Ekim 2021 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yapabileceklerdir. E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir.

-E-kayıt yapmayan/yapamayan adaylar ise 18 Ekim – 22 Ekim 2021 tarihleri arasında Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen veya noter vekaleti verdikleri vekilleri aracılığı ile müracaat ederek kayıtlarını yapabilirler. Üniversitemize gelerek kayıt yaptıracak adaylardan Lisans Diploması (Aslı görüldükten sonra geri verilecektir.) istenecektir.

Kayıt Adresi:

Havaalanı Yolu Üzeri Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü Kütüphane Binası 1. Kat Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci Bilgi Sistemi

Kaydı yapılan öğrenciler Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (ubys.erzurum.edu.tr) kullanıcı adı ve şifreye T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler.

Kurumsal E-posta:

Kaydı yapılan öğrencilere @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturulacaktır. E-postanızı, ubys>Profil Bilgileri>Hesap Ayarları menüsünden öğrenebilirsiniz. posta.erzurum.edu.tr adresine kullanıcı adı: kurumsal e-posta adresi, Şifre: kimlik numaranız bilgileri ile giriş yapabilirsiniz.

Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri:

Öğrenim ücretlerini HALKBANK şubelerinden ve ATM’lerinden T.C. kimlik numaranızla, Halkbank internet bankacılığından ise öğrenci numaranızla ödeyebilirsiniz.

I.Öğretim öğrencilerinin ödemesi gereken tutar: 231,50 TL

*Kaydı yapılan öğrencilerden öğrenim ücretini ödeyenlerin ders kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Müfredatta alınması gereken derslerden güz döneminde olan derslerin tamamı ders kayıtlarına eklenecektir. Detaylı bilgi almak için ogrenci@erzurum.edu.tr adresine e-posta göndererek Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Not:

Yapı Ressamlığı, Yapı Tasarımı Öğretmenliği ve Matbaa Öğretmenliği programları mezunları için hazırlanan müfredatta YÖK kararı gereği artırım yapılmamıştır. Bilgisayar Mühendisliği müfredatında da artırım yapılmamış olup müfredatında artırım yapılmayan öğrenciler için azami süre 2 yıl, diğer öğrenciler için azami süre 3 yıldır.

Mühendislik tamamlama programı öğrencilerinin ders almalarında 45 AKTS sınırı uygulanmaz. Öğrencinin alması gereken derslerde ön şart  aranmaz.

Mühendislik tamamlama programı öğrencileri derslere devam ve sınavlar konusunda Üniversitenin ilgili mevzuat hükümlerine tabidirler.

Mühendislik tamamlama programı öğrencileri, sadece mühendislik programlarında başarılı oldukları dersler için muafiyet başvurusunda bulunabilirler.

Akademik Takvim