Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Mail ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Mühendislik Tamamlama Kayıt İşlemleri

 

Kayıt:

-Kayıt hakkı kazanan adaylar 1 Kasım – 2 Kasım 2022 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yapabileceklerdir. E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir.

-E-kayıt yapmayan/yapamayan adaylar ise 1 Kasım – 4 Kasım 2022 tarihleri arasında Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen veya noter vekaleti verdikleri vekilleri aracılığı ile müracaat ederek kayıtlarını yapabilirler. Üniversitemize gelerek kayıt yaptıracak adaylardan Lisans Diploması (Aslı görüldükten sonra geri verilecektir.) istenecektir.

Kayıt Adresi:

Havaalanı Yolu Üzeri Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü Kütüphane Binası 1. Kat Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci Bilgi Sistemi

Kaydı yapılan öğrenciler Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (ubys.erzurum.edu.tr) kullanıcı adı ve şifreye T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler.

Kurumsal E-posta:

Kaydı yapılan öğrencilere @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturulacaktır. E-posta bilgileri ve şifre oluşturma için https://kimlik.erzurum.edu.tr/ adresinden gerekli adımları tamamlamanız gerekmektedir.

Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri:

Öğrenim ücretini HALKBANK şubelerinden ve ATM’lerinden T.C. kimlik numaranızla, Halkbank internet bankacılığından ise öğrenci numaranızla ödeyebilirsiniz.

I.Öğretim öğrencilerinin ödemesi gereken tutar: 315,00 TL

Ders Kaydı

Kaydı yapılan öğrencilerden öğrenim ücretini ödeyenlerin ders kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Müfredatta alınması gereken derslerden güz döneminde olan derslerin tamamı ders kayıtlarına eklenecektir. Detaylı bilgi almak için ogrenci@erzurum.edu.tr adresine e-posta göndererek Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Not:

Mühendislik Tamamlama Programı öğrencileri için azami süre 2 yıldır.

Mühendislik tamamlama programı öğrencilerinin ders almalarında 45 AKTS sınırı uygulanmaz. Öğrencinin alması gereken derslerde ön şart  aranmaz.

Mühendislik tamamlama programı öğrencileri derslere devam ve sınavlar konusunda Üniversitenin ilgili mevzuat hükümlerine tabidirler.

Mühendislik tamamlama programı öğrencileri, sadece mühendislik programlarında başarılı oldukları dersler için muafiyet başvurusunda bulunabilirler.

Akademik Takvim