Bağlantılar
Genel Hesap Yönetimi

Bilgi Bankası - Destek Talebi

Lisanslı yazılımlar, kablosuz internet, kampüs dışı erişim gibi birçok konuda bilgi edinebilir, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Sayfası

Erzurum Teknik Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

DGS Kayıt İşlemleri

Kayıt:

Kayıt hakkı kazanan adaylar 14 Eylül - 18 Eylül 2023 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yapabileceklerdir.

ahsen müracaat ederek kayıtlarını yaptırmak isteyen adaylar, ön lisans diplomasının aslı ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına 14 Eylül – 20 Eylül 2023 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

-Kaydı yapılan öğrenciler Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (ubys.erzurum.edu.tr) kullanıcı adı ve şifreye T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler:

-Ön Lisans Diploması

-Transkript

-Ders İçerikleri

Not: Transkript ve ders içerikleri kayıt yapıldıktan sonra intibak işlemleri için en geç 22 Eylül 2023 tarihine kadar ilgili Fakülteye verilecektir. Hangi sınıftan başlayacağınız intibak işlemi yapıldıktan sonra belli olacaktır.

-Kaydı yapılan öğrencilere Üniversitemiz tarafından @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi oluşturulacaktır. E-postanızı, ubys>Profil Bilgileri>Hesap Ayarları menüsünden öğrenebilirsiniz.

-Kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2023-2024 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar kayıtları yapılabilecektir.

Kayıt Adresi:

Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü Kütüphane Binası 1. Kat Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

İletişim:

Tel: 444 5 388 Dahili (2296, 2297, 2062, 2125)

E-posta: ogrenci@erzurum.edu.tr

Akademik Takvim

ETÜ Asistan Snow