Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS ÖBS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

DGS Kayıt İşlemleri

Kayıt:

Kayıt hakkı kazanan adaylar 9 Ekim - 13 Ekim 2020 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yapabileceklerdir.

-E-kayıt yapamayan öğrenci kayıtlarının yapılabilmesi için, 9 Ekim – 15 Ekim 2020 tarihleri arasında aşağıda belirtilen formun doldurularak, kimlik ve ön lisans diploması fotokopisi ile formda belirtilen adrese e-posta gönderilmesi yeterli olacaktır. Bu öğrencilere kaydının yapıldığı bilgisi e-posta üzerinden verilecektir.

Kayıt Formu

ahsen müracaat ederek kayıtlarını yaptırmak isteyen adaylar, ön lisans diplomasının aslı ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına 9 Ekim - 15 Ekim 2020 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler:

-Ön Lisans Diploması

-Transkript

-Ders İçerikleri

Not: Transkript ve ders içerikleri kayıt yapıldıktan sonra intibak işlemleri için en geç 23 Ekim 2020 tarihine kadar Fakülteye verilecektir. Hangi sınıftan başlayacağınız intibak işlemi yapıldıktan sonra belli olacaktır.

-Üniversitemiz tarafından açılan @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi kayıt tarihinizden sonraki mesai gününde aşağıdaki bağlantıyı kullanarak öğrenebilirsiniz. 

https://erzurum.edu.tr/menu/e-posta-mi-nasil-ogrenirim1

-Kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar kayıtları yapılabilecektir.

-Öğrencilerin aynı anda iki lisans, iki ön lisans, iki lisansüstü programında kayıt hakkı bulunmamaktadır. Ancak (lisans-yüksek lisans) (ön lisans-lisans) (açık öğretim lisans-örgün öğretim lisans) eğitimi aynı anda alınabilir. Bu şekilde iki programda kaydı bulunan I. öğretim öğrencilerinden kayıt tarihi itibariyle ikinci kaydı Erzurum Teknik Üniversitesi olanlardan 'Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar'a göre katkı payı tutarında öğrenim ücreti alınacaktır. Bu durumda olan öğrencilere öğrenim ücreti tanımlanmıştır.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi: 210,50 TL

Fen Fakültesi: 154,50 TL

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 170,00 TL

Katkı paylarını Halbank ATM'lerinden ve Şubelerinden kimlik numaranızla ödeyebilirsiniz.

Derslerin İşleyişi

-2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde pandemi nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetleri BLACKBOARD sistemi üzerinden -ders programlarında belirtilen zamanlarda- online (uzaktan) yapılacaktır. Ders programlarına Fakültenizin internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

-Blackboard sistemine giriş için kullanıcı kendi adınıza oluşturulan @erzurum.edu.tr uzantılı e-posta adresi, şifreniz ise T.C. kimlik numarasıdır.

-Blackboard sistemine ilişkin teknik sorunlar için Bilgi İşlem Daire Başkanlığının https://destek.erzurum.edu.tr/index.php adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz. 

-Ders kaydını yapmış öğrencilerden; Blackboard sistemindeki ders listesinde ismi görünmeyenler, dersin öğretim üyesi ile iletişime geçerek dersi ekletebilirler.


Kayıt Adresi:

Havaalanı Yolu Üzeri Erzurum Teknik Üniversitesi Yaşam Merkezi-2 Binası Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci Numarası:

-Öğrenci numaranızı sorgulamak için tıklayınız.

Öğrenci Bilgi Sistemi:

obs.erzurum.edu.tr

Şifre Oluşturma Adımları

Akademik Takvim