Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

ETÜ Kristal Bölgesel Girişimcilik Ekosisteminin Gelişimi İçin Çalışmalarına Devam Ediyor.

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) bünyesinde faaliyetlerini başarıyla sürdüren ETÜ Kristal Girişimcilik Merkezi, bölgesel girişimcilik ekosisteminin gelişimi için çalışmalarına devam ediyor.

ETÜ Kristal Girişimcilik Merkezi Koordinatörü Doç.Dr. Kağan Koray Ayten,T3 Vakfı İşletmeler Koordinatörü Muhammet Saymaz’ı ve Bilim Erzurum Yöneticisi Yusuf Polat’ı hizmet binasında konuk ederek yapılabilecek iş birliği imkanlarını ve ortak projeleri değerlendirdi.

ETÜ kristal girişimci merkezi hakkında bilgi paylaşımında bulunan Doç.Dr. Kağan Koray AYTEN girişimlerin yatırımcılarla bir araya gelmelerinde, fikirlerini sunmaları sağlanmasına, iş geliştirme, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, strateji, yönetim ve network geliştirme konularında girişimci adaylarına ve öğrencilere önderlik edildiğini de dile getirdi.  'Merkezde girişimciler ihtiyaçları ve iş fikri doğrultusunda kendilerine saatlik periyotlarda özel tahsis edilen, yeterli donanıma sahip uygulama alanlarında fikirlerini ve projelerini ticarileştirmek üzere prototip üretebilmektedir. ETÜ KRİSTAL de verilen eğitim ve hizmetlerden ise ücretsiz olarak faydalanabilmekte ve yeni takım arkadaşları bulabilmektedir' Girişimcilere sadece üniversitedeki gençler olarak bakmadıklarını vurgulayan Doç.Dr. Kağan  Koray AYTEN dışarıdan hatta şehir dışından gelen girişimcilere de destek olduklarını kaydederek, sadece teknoloji tabanlı iş fikri ile gelmelerinin yeterli olduğunu ifade etti.