e-Posta EBYS ÖBS Akademik Takvim

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer YAYLALI'nın Veda Mesajı

           

             Üniversitemizin değerli akademisyenleri, idari personelleri ve sevgili öğrencilerim, 

             10 Aralık 2010 tarihinde büyük bir gurur, mutluluk ve heyecanla başladığım ve sekiz yıl sürdürdüğüm rektörlük görevimin sonuna gelmiş bulunmaktayım. 

             Dünyadaki ve Türkiye’deki üniversitelerin tarihi geçmişleri ve gelişim süreçleri göz önüne aldığımızda henüz genç bir fidan olan üniversitemiz, kuruluş misyonuna her geçen gün daha sağlam bir şekilde sahip çıkarken kendini yenilemeye, hedeflerini taze ve güçlü tutmaya, geleceğe iz bırakacak adımlar atmaya devam etmektedir. 

            Kuruculuğunu üstlendiğim ve iki dönem rektörlüğünü yaptığım Erzurum Teknik Üniversitesi’nde oluşturduğumuz gelenekler, ilkeler ve bunlara bağlı kalmaya azami özen göstererek kurduğumuz nitelikli akademik ve idari kadro sayesinde üniversitemizin varlığını gelecekte de başarılı bir şekilde sürdüreceğine inancım tamdır.

 

            Sevgili öğrencilerim, 

            Geleceğimizi emanet ettiğimiz siz gençlerimizi üreten, paylaşan, doğru bilgilerle beslenen, özgür düşünen, fikirlerini açıkça söyleyebilen ve hoşgörü ortamında tartışabilen bireyler olarak yetiştirmek zorundayız. Sizlerin hedeflerinize ulaşacağınıza, ülkesine, çevresine ve kendisine faydalı bireyler olacağınıza dair inancım tamdır. 

            Ülkemiz, aileleriniz ve bizler sizlerden çok şeyler beklemekteyiz. Ülkemizin geleceğini sizler şekillendireceksiniz. Bunun için ülkemizin milli ve manevi değerlerini, milli birlik şuurunu ve özgürlüğünü yüceltecek bir vizyonla gayret etmeniz; şevk ve heyecanıyla çalışmanız gerekmektedir.

 

            Değerli mesai arkadaşlarım, 

            Özgürlükçü, çoğulcu ve katılımcı bir anlayışla üniversitemizi akademik anlamda yukarılara taşımamıza katkı sağlayan birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarımıza, öğretim elemanlarımıza diğer çalışanlarımıza ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.

 

            Değerli arkadaşlarım ve sevgili öğrencilerim, 

            Erzurum Teknik Üniversitesi benim sevdamdır. Bugüne kadar rektör olarak taşıdığım bu sevdayı bundan sonra da üniversitemizin bir öğretim üyesi olarak taşımaya devam edeceğim. 

            Allah’a emanet olunuz.

 

Prof. Dr. Muammer YAYLALI