English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
Psikolojik Danışma Birimi

* Fotoğraf temsilidir.

                    Psikolojik Danışma Birimi

Hedef ve Amaç

Erzurum Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma Birimi olarak öğrencilerimizin bireysel, sosyal, eğitimsel ve mesleki yönden gelişmelerini desteklemeyi ve bu doğrultuda karşılarına çıkabilecek çeşitli problemlerde psikolojik destek sağlamayı hedeflemekteyiz.

Öğrencilerimizin ruhsal sağlığını korumayı, daha güçlü, daha mutlu ve daha pozitif düşünebilen bireyler olmalarına katkıda bulunmayı, sosyal yönlerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktayız.

Kimler, Nasıl Yararlanabilir?

Uzun süredir uyum sorunu, mutsuzluk, sınav kaygısı, stres, depresyon, öfke problemleri, ilişkilerde sorun, uyku problemleri, özgüven eksikliği vb. gibi sorunlar yaşayan öğrencilerimiz birimimize başvurup uzmanımız tarafından psikolojik destek alabilirler. 

Bu birim yalnızca Erzurum Teknik Üniversitesi kayıtlı öğrencilerine hizmet vermekte olup faydalanmak isteyen öğrencilerin Merkezi Derslikler ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Edebiyat Fakültesi binalarında bulunan birimlerimizden ya da hatice.hiz@erzurum.edu.tr adresi üzerinden randevu almaları gerekmektedir.

Yapacağımız görüşmeler bu iş için ayrılmış ve düzenlenmiş bir odada 3. Kişilerin varlığı olmaksızın tamamen gizlilik, koşulsuz kabul ve güvenilirlik çerçevesinde olacaktır.

Birim Sorumlusu

Psikolog Hatice HIZ

hatice.hiz@erzurum.edu.tr


BİRİM PERSONELİ

Hatice HIZ 
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi / Psikolog 
hatice.hiz@erzurum.edu.tr 
444 5 388 - 2206


REKTÖRÜN MESAJI

ETÜ, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Erzurum’da kurulan devlet üniversitesidir. Ülkemizde halihazırda 200 üniversite var olup bunlardan DEVAM

ETÜ TANITIM

Lisans ve Yüksek Lisans Değişim Programları Öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerika’daki eğitim kurumlarıyla yapılacak Erasmus gibi DEVAM

İŞBİRLİĞİ ve PROTOKOLLER

ETÜ ile İTÜ, YTÜ ve ODTÜ Arasında Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Öğretim Elemanlarının ve Öğrencilerin İşbirliğini Teşvik Etmek, Mevcut İmkanların Ortak DEVAM