English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
Hizmetler

Hizmet Envanteri İçin TıklayınızKütüphaneler Arası Ödünç Verme

  Kütüphanelerarası işbirliği yolu ile diğer üniversite kütüphanelerinden ödünç kitap veya makale fotokopisi getirilebilir. Bu  hizmetinden yararlanacak kullanıcılarımızın Kütüphane Üyeliğinin aktif olduğundan emin olması gerekmektedir. Kütüphane üyeliğini henüz aktifleştirmemiş kullanıcılarımızın Kütüphane Yararlandırma hizmetlerine başvurmaları gerekmektedir.( Yararlandırma Hizmetleri / Danışma ) 

Eğer kütüphaneye üye iseniz, üye numaranız ve şifrenizi kullanarak Katalog Tarama  özel oturum açtıktan sonra ,  Ödünç İstek  bölümündeki e-form yardımıyla  kütüphanelerarası ödünç kitap / makale fotokopisi  taleplerinizi kütüphaneye elektronik ortamda  iletebilirsiniz.


Makale Sağlama

Kullanıcılarımız “Kütüphanelerarası İşbirliği” kapsamında ödünç kitap ve makale sağlama hizmetleri için ayrıntılı bilgiyi Cihan Çukur ( Dahili Tel:2224) alabilirler.

    -Makale istekleri ULAKBİM Süreli Yayınlar Kataloğu
    -Türkiye'de yapılan tezlere erişmek için lütfen YÖK Tez Merkezi'ni kullanınız.
    -Yurtdışı tezlerin bir kısmına ücretsiz olarak www.ndltd.org adresinden erişilebilmektedir.
    -TÜBİTAK Proje Raporlarını buradan tarayabilirsiniz.
    -BLISSCAT Toplu Kataloğu (30 civarında yurtiçi kütüphane kataloğu)
    -Yordam Programı Toplu Katalogu (20 civarında yurtiçi kütüphane kataloğu)

Makale

Kitap

ULAKBİM Ulusal Toplu Katalog Tarama (TOKAT)


Yayın İstek

   Kütüphanemiz bünyesinde Sağlama departmanı satın alma birimi tarafından, bütçelendirmesi yapılmış ve alınması planlanan eserler için sizlerde kütüphane otomasyon sistemini kullanarak  eser istek talebinde bulunabilirsiniz.