English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
ETKİNLİKLER

12.4.2017

CUMHURBAŞKANIMIZI ÇİÇEKLERLE KARŞILADIK
16 Nisan Halk Oylaması tanıtım mitingi için Erzurum’a gelen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiyi Üniversite kampüsümüz girişinde öğrencilerimizle birlikte karşıladık.

11.4.2017

MALİYE BAKANI SAYIN NACİ AĞBAL’I AĞIRLADIK
Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizde düzenlenen “Türkiye Ekonomisi ve Reform Gündemi” başlıklı konferansa konuşmacı olarak katıldı.

8.4.2017

EPDK ÜST KURUL ÜYESİ FAZIL ŞENEL REKTÖRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Üst Kurul Üyesi Fazıl Şenel üniversitemizi ziyaret etti.

27.3.2017

TÜBİTAK YARIŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ
Her yıl düzenlenen “TÜBİTAK Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri yarışmasının bu yılki 48. programı Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

21.3.2017

İTÜ HEYETİ ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA, İTÜ ARI Teknokent CMO – Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz TUNÇALP, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül Özkan YAVUZ ve İstanbul Kalkınma Ajansı Birim Başkanı Süleyman BAYEZİT’den oluşan İTÜ heyeti üniversitemizi ziyaret ettiler.

9.3.2017

KKTC MİLLİ EĞİTİM BAKANI REKTÖRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ
KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı’yı ziyaret etti.

20.2.2017

ÜNİVERSİTEMİZDE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ
Üniversitemiz Genel Sekreterliği tarafından organize edilen “Temel Afet Bilinci Eğitimi” konulu eğitim ve tatbikat 20 Şubat 2017 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

19.2.2017

YARGI MENSUPLARI REKTÖRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ
Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Selim Erdem ve beraberindeki yüksek yargı mensupları ile ilimizde görev yapan yargı mensuplarından oluşan heyet Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı’yı ziyaret ettiler.

26.1.2017

ERZURUM TARİH DERNEĞİ ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ
Erzurum Tarih Derneği, ETÜ bünyesinde Erzurum Şehir Arşivi'nin kurulması münasebetiyle, Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı'ya tebrik ve teşekkür ziyaretinde bulundu.

23.1.2017

YÖK HEYETİ ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan Aydın ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Koordinasyon Birimi Sorumlusu Semanur Güler üniversitemizi ziyaret ettiler.

REKTÖRÜN MESAJI

ETÜ, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Erzurum’da kurulan devlet üniversitesidir. Ülkemizde halihazırda 200 üniversite var olup bunlardan DEVAM

ETÜ TANITIM

Lisans ve Yüksek Lisans Değişim Programları Öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerika’daki eğitim kurumlarıyla yapılacak Erasmus gibi DEVAM

İŞBİRLİĞİ ve PROTOKOLLER

ETÜ ile İTÜ, YTÜ ve ODTÜ Arasında Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Öğretim Elemanlarının ve Öğrencilerin İşbirliğini Teşvik Etmek, Mevcut İmkanların Ortak DEVAM