English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
ETKİNLİKLER

19.12.2016

ÜNİVERSİTEMİZDE İNOVASYON SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Çağımızın tüm gerekliliklerine ayak uydurma ve yapılan çalışmalarda öncü olma konusunda kararlı olan üniversitemizde “İnovasyonda Yeni ve Kolektif Formlar” Konulu seminer düzenlendi.

12.12.2016

YÖK BAŞKANI PROF. DR. M. A. YEKTA SARAÇ ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve beraberindeki heyet üniversitemizi ziyaret ederek fakülte binalarımızı ve laboratuvarlarımızı inceledi.

9.12.2016

KARPAM KARİYER GÜNLERİ PANELİ DÜZENLENDİ
Erzurum Teknik Üniversitesi öğrencilerinin mezuniyet sonrası iş yaşamlarına özgüveni tam, eğitimli ve pratik donanıma sahip bir şekilde atılmalarını sağlayan Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARPAM) tarafından organize edilen Kariyer Günleri Paneli düzenlendi.

8.12.2016

İBRAHİM HAKKI FEN LİSESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROKOLÜ İMZALADIK
Üniversitemiz ile Palandöken İbrahim Hakkı Fen Lisesi arasında eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel alanları kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

6.12.2016

ETÜ-DAP İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Üniversitemiz ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP) arasında “Mucit Bank” protokolü imzalandı.

14.11.2016

ETÜ TABYALARA YÜRÜDÜ
Erzurum Valiliği tarafından organize edilen Tabyalara Saygı Yürüyüşü ’ne katıldık. 93 Harbi olarak da bilinen ve bundan 139 yıl önce, 1877-1878 yıllarında gerçekleşen Osmanlı-Rus Savaşı’nın en zorlu muharebelerinin geçtiği Erzurum Tabyaları yürüyüşü ile şehit ve gazilerimiz anıldı.

9.11.2016

YÜKSEKÖĞRETİMDE ARAŞTIRMA YÖNETİMİ PANELİNE KATILDIK
Rektörümüz Prof. Dr. Muammer YAYLALI, YÖK ve TÜBİTAK himayesinde İstanbul Üniversitesinde gerçekleştirilen "YÜKSEKÖĞRETİMDE ARAŞTIRMA YÖNETİMİ: Gelişmeler, Güçlükler ve Fırsatlar" isimli panele katıldı.

5.11.2016

BİLAL ERDOĞAN ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Bilal ERDOĞAN, üniversitemizi ziyaret etti.

28.10.2016

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ETÜ’DE YAŞAMAYA DEVAM EDECEK
Ülkemizin Demokrasisine, milli birlik ve beraberliğine kasteden hainlerin kalkışmasıyla gerçekleşen 15 Temmuz Darbe Girişimi sonucu hayatını kaybeden 241 şehidimiz anısına fidan dikim etkinliği düzenlendi.

27.10.2016

ETÜ’DE MEVLANA RÜZGARI
Mesnevi Okyanusundan Bir Damla adlı söyleşide Öğr. Gör. Pouneh Abdullahı FARD Öğrencilere hem Mevlana’yı tanıtmak hem de onun öğretilerinin öğrencilerin gönüllerinde yer etmesi amacıyla Mesneviden çeşitli beyitler okuyarak yorumladı.

REKTÖRÜN MESAJI

ETÜ, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Erzurum’da kurulan devlet üniversitesidir. Ülkemizde halihazırda 200 üniversite var olup bunlardan DEVAM

ETÜ TANITIM

Lisans ve Yüksek Lisans Değişim Programları Öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerika’daki eğitim kurumlarıyla yapılacak Erasmus gibi DEVAM

İŞBİRLİĞİ ve PROTOKOLLER

ETÜ ile İTÜ, YTÜ ve ODTÜ Arasında Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Öğretim Elemanlarının ve Öğrencilerin İşbirliğini Teşvik Etmek, Mevcut İmkanların Ortak DEVAM